Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Nájemní byt Praha-Josefov

Autor: znameniiii ARCHITEKTI | Juraj Matula, Richard Sidej, Martin Tycar
Spolupráce: Jarmila Novotná
Adresa: Josefov-Staré Město, Praha, Česká republika
Projekt: 2008 Realizace: 2009
Užitná plocha: 141 m²

Řešená bytová jednotka je součástí činžovního domu z roku 1906, který se nachází v pražské městské části Josefov. Autorem byl prof. ing. arch. Antonín Engel.
Zadáním klienta je vytvořit konzervativní „neutrálně pojatý“ byt, určený primárně k pronajímání. Předlohou je měšťanské bydlení, doplněné o současné technologie a hygienické standardy. Byt má jedinečné výhledy z uličního traktu, oslunění však pouze ze strany dvora.
Návrh řeší úpravy dispozic. Dále kompletní výměnu rozvodů, instalací, povrchů a vestavěných interiérových zařízení. Dispozice je změněna na 3+kk, přičemž dle zadání klienta kuchyně a obývací pokoj tvoří jeden spojitý prostor. Architektem je doplněna druhá – hostovská koupelna.
Návrhem vnitřní haly, propojitelné skládací stěnou s osluněným dvorním traktem, může byt reagovat na různou obsazenost, resp. užívání různým způsobem – počtem osob. Hala přináší sluneční světlo do středu dispozice.
Zásadní je zvýšení nástupních částí bytu. Odbouráním nadpraží všech dveří do chodby je znovu užit systém sekundárního osvětlení - viz. c. k. požadavky na standard pro chodbu. Toto řešení s nadsvětlíky se v objektu již vyskytuje - hlavní vstupní dveře bytů, dveře balkonů ze schodišťových podest.
Jsou doplněny úložné a technologické prostory.

Konstrukce — U mezibytových a mezipokojových konstrukcí jsou nově řešeny akustické standardy. Stávající stropy jsou ponechány bez zásahu. Jedná se o železobetonové monolitické desky – tzv. bedničkové stropy konstrukční výšky 3,7 m. Pouze v uličním traktu je dřevěný trámový strop s prkennými nosiči podhledu o dimenzi trámů v 280 mm x š 180 mm, v rozteči po 950 mm. Podlahová souvrství jsou dílčím způsobem upravena.
Podlahy jsou podle využití místností opatřeny keramickou dlažbou nebo dřevěným masivem – parketami, vzhledem k době vzniku objektu důsledně pouze z tuzemských dřevin.
Vnitřní nepůvodní dveře jsou kompletně nahrazeny truhlářskými obložkovými. Členění a profilace dveří i obložek představují volnou odvozeninu autentických předloh, jež se v objektu vyskytují – tj. především prosklených balkonových dveří schodiště. Výjimkou jsou vstupní dveře do bytu, které jsou původní historické (truhlářské obloukové a lakované) s nadsvětlíkem. Dveřní kování jsou řešena novými mosaznými odlitky. Stávající nepůvodní dřevěná okna jsou dle zadání ponechána, vyměněno je pouze kování.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 21.06.10
Návštěvnost: 71020 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Perfekt !! Václav Kosnar 21.06.10 19:23
pekne mIkI_n 24.06.10 07:50
Krásný byt Beata Lenarcik 02.07.10 13:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.