Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Orhidelia Wellness

Autor: Enota | Dean Lah, Milan Tomac
Spoluautor: Bruto
Spolupráce: Maruša Zupančič, Nuša Završnik, Zana Starovič, Anna Kravcova, Polona Ruparčič, Marko Volf, Sabina Sakelšek, Esta Matkovič, Darja Zubac, Dean Jukić, Nebojša Vertovšek, Tjaša Marinšek
Adresa: Zdraviliška cesta 24, Podčetrtek, Slovinsko | mapa
Web: www.terme-olimia.com
Investor: Terme Olimia
Náklady: 13 000 000 Euro Realizace: 2008-09
Užitná plocha: 9990 m²

Hlavním cílem při navrhování stavby bylo co nejméně upozorňovat v okolí na svoji přítomnost. Zatímco naopak požadovaný stavební program wellness cetra byl velmi rozsáhlý a v některých částech požadoval místnosti s velkým rozponem i výškou. Klasické umístění stavby na trávník doprostřed pozemku by zcela zaplnilo poslední volné místo lázeňském komplexu a velkou měrou by degradovalo jeho územní kvality.
Nové wellness centrum je spíše než jako budova uspořádáné jako krajina. Zvrásněné fasády vystupují jako podpůrné stěny rozdělující různé krajinné výškové úrovně. Středová pěší cesta je nyní přetažena přes střechu a nabízí návštěvníkům zcela nový zážitek z místa. Na obou koncích, kde se střešní stezka napojuje na vnitřní cesty, vznikají dvě menší veřejná náměstí, kde je snížena rychlost vozidel a dána přednost chodcům před dopravou. Spíše než hledání svého vlastního výrazu a kladení si prostorových nároků, tak nový objekt mezi sebou spojuje jednotlivé stavby a další části území do jediného celku.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.06.10
Návštěvnost: 59971 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekny.. honza 08.06.10 23:33
funkcne svetliky zůza 09.06.10 00:01
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.