Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Aquapark Kohoutovice

Autor: K4 a.s. | Vladimír Pacek, Miloš Schneider, Josef Dundáček, Marketa Benýšková
Konzultace: Zdeněk Šamalík
Adresa: Chalabalova 575/2, Kohoutovice, Brno, Česká republika | mapa
Web: www.aquapark-kohoutovice.cz
Realizace: 2010

URBANISTICKÁ KONCEPCE
Stavba Aquaparku je situována při komplexu Základní školy v Chalabalově ulici. Umístěním navazuje na objekt tělocvičny školy a využívá terénního zlomu mezi úrovní školního hřiště a svažující se zelené plochy do Libušiny třídy. 
V rámci řešení venkovních úprav je navržen systém zadržování dešťových vod systémem kaskádových ozeleněných terénních průlehů.

ARCHITEKTONICKÉ A PROVOZNÍ ŘEŠENÍ
Hmotové řešení respektuje ve své nástupní a provozní části kubický objem tělocvičny a halová část bazénů je naopak řešena v protikladu k danému sídlištnímu rastru v organické formě "ležícího pásovce".
Materiálově jsou tyto dva základní objemy odlišeny tak, že vstupní a provozní objekt je opatřen fasádou z kompaktních desek v jednotném rastru, halová část bazénů má plášť s oplechováním předzvětralým titanzinkovým plechem.
Provozně je veškeré sociální zázemí situováno do kubické hmoty. Vstupní hala, šatny a kanceláře jsou umístěny v přízemí, občerstvení se suchým a mokrým barem v patře. V této části objektu jsou rovněž prostory fitness a masáží.
Technické zázemí se nachází pod celou plochou bazénové části.
Bazénová hala zastřešuje dvě hlavní vodní plochy a několik dalších vodních atrakcí. Vedle bazénu pro kondiční plavání je situováno relaxační zařízení vč. sauny, páry a dalších vodních atrakcí. Kondiční bazén je koncipovaný i pro sportovní plavání, tréninky a určitý stupeň plaveckých soutěží, splňuje i podmínky pro školní plavání a pro kondiční plavání veřejnosti.

Plavecký bazén
Plavecký bazén má délku 25 m a 6 závodních drah. Je vybavený startovními bloky, dělením plaveckých drah a také např. ukazatelem znakové obrátky. Bazén je vystavěn tak, aby splnil podmínky pro tréninky a případné školní závody či závody plavecké veřejnosti.
Bazén svojí hloubkou 2 m splňuje také využití pro vodní pólo nebo např. akvabely.

Rekreační bazén
Rekreační bazén nepravidelného tvaru se zálivy umožňuje rozdílné využívání bazénu podle jednotlivých zálib návštěvníků a je vybaven mnohými vodními atrakcemi:
   –  největší záliv tzv. klidová zóna je vybavený vodními lůžky s perličkovou masáží či vzduchovými sedátky
   –  dětské brouzdaliště
   –  vodní chrliče a vodopády
   –  divoká řeka
   –  pro večerní koupání či zvláštní příležitosti je vybudováno podvodní osvětlení, při kterém se utlumí hlavní osvětlení bazénové haly a vynikne prosvětlená vodní plocha

Tobogán
Jednou z hlavních atrakcí je vodní tobogán umístěný z prostorových důvodů do volného prostoru mimo bazénovou halu, samozřejmě s nástupem a dojezdem zpět do haly. Jeho délka je téměř 90 m a venkovní řešení konstrukce vytváří návštěvníkům areálu nezaměnitelnou siluetu budovy lákající k návštěvě koupaliště.

Vířivka
Bazének s teplou vodou je vždy vyhledávanou atrakcí, a to nejen pro seniory. Návštěvníci areálu zde mohou posedět ve vodě s vyšší teplotou než je v okolních bazénech a nechat se masírovat směrovými proudy vody smíchané se vzduchem či vzduchovými perličkami s výhledem do celé bazénové haly.

Venkovní bazén
Vzhledem k tomu, že Aquapark se nachází uprostřed zástavby, nejsou k dispozici další vhodné plochy pro venkovní bazén.  Pro letní koupání je na střechu provozní části umístěna sluneční terasa s menším venkovním bazénem (o rozměrech 12 x 6 m). Kromě slunění a koupání je zde umožněn krásný výhled do Libušina údolí v Kohoutovicích.

KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ
Konstrukčně je objekt řešen jako monolitický železobetonový skelet. Hlavní nosná konstrukce bazénové haly je tvořena organickou strukturou vazníků z lepeného dřeva. Z jižní strany jsou uloženy na železobetonových pilířích, na druhém konci jdou až do základů v úrovni terénu.
Materiál a konstrukční řešení vlastních bazénů tvoří železobetonová vana s keramickým obkladem.

Projekt
Fotograf
Štěpán Vrzala
Stavba
Opláštění budovy
RHEINZINK ČR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 31.05.10
Návštěvnost: 74749 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zima Jan Stolek 01.06.10 14:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.