Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Porter

Autor: ShoP Architects
Adresa: 366 West 15th Street, 60 Ninth Avenue, Manhattan, New York, USA | mapa
Investor: Jeffrey M. Brown Associates
Projekt: 07.2002 Realizace: 12.2003
Užitná plocha: 4781 m²

Dům leží na deváté Avenue v manhattanské Meatpacking District. Jedná se o přestavbu šestipodlažního skladiště (2800m²) z roku 1905 na obytný dům s 22. jednotkami (84-316m²). Na jižním rohu je nad původní dům dva a půl metru směrem do ulice předsazena čtyřpodlažní nástavba (1860 m²).
Za použití na zakázku vytvořených pozinkovaných prefabrikovaných fasádních panelů a oken přes celou výšku patra od podlahy ke stropu vznikla výrazně vertikální struktura, která zesiluje dialog mezi původní neo-renesanční fasádou a novou přístavbou.
S příchodem noci pomohou vložené světelné bohy zastřít hmotu nástavby a vytvořit na nároží Ninth Avenue a 14th Street vizuálně přitažlivý bod. Aby se snížilo množství odpadů, tak projekční tým při výrobě úzce spolupracoval s výrobce prefabrikátů a za použitím software z kovozpracujícího průmyslu bylo navrženo co nejoptimálnější rozvržení panelů za použití standardních šířek tabulového materiálu. Panely byly ořezány a ohýbány podle našich digitálních souborů. Tímto výrobním procesem bylo dosaženo značných ekonomických úspor.
ShoP Architects

Literatura

Projekt
Fotografie
Štěpán Vrzala
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.05.10
Návštěvnost: 39511 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.