Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Banka Tyrolska a Vorarlbergu

Autor: baumschlager eberle | Carlo Baumschlager, Dietmar Eberle
Adresa: Unterlinden 23, wolfurt, Rakousko | mapa
Web: www.btv3banken.com
Investor: Bank für Tyrol und Vorarlberg
Náklady: 1 820 000 Euro Projekt: 02.1996
Realizace: 05.1997 - 05.1998 Užitná plocha: 1265 m²
Zastavěná plocha: 390 m² Plocha pozemku: 643 m²
Obestavěný prostor: 4755 m³

Umístěním, vzhledem i využitím se stavba vztahuje k místu v blízkosti rušné silnice procházející obcí. Stejně jako v jiných malých vesnicích se v posledních desetiletích výrazně proměnil způsob výstavby. Situaci dnes ovlivňují daleko méně náročnější velké stavby, mezi nimiž jako “vklady“ zůstaly starší domy.
Architekti na tyto zvláštní podmínky zareagovali dvojím způsobem: pokračují v zavádění nového měřítka, vyzdvihují svou stavbou jednoznačný objem a vytváří difúzní uliční fasádu. Přední část, obrácená k veřejnosti, je využívaná pro potřeby banky a zadní část do zahrady tvoří byty s různými dispozicemi a velikostí.
Bankovní pobočka, která původně sídlila ve skromnějších prostorách, nyní získala v příčně situované stavbě atraktivní architektonickou vizitku. Nejvýraznějším prvkem je rošt z modřínového dřeva s horizontálními posuvnými prvky, které důsledně obalují celou skleněnou krychli. Dřevěný rošt nepůsobí jen jako ochrana před slunečními paprsky a nechtěným pohledům dovnitř, ale také dodává stavbě na homogenitě. Posuvné prvky zároveň dovolují několikavrstvý půvabný obraz fasády. Dřevěný rošt vytváří měnící se hru světla a stínů také také ve vnitřních prostorách, obzvlášť ve společenském sále ve 3. patře, který banka dává k dispozici svým zákazníkům pouze za režijní náklady.
Zákaznická část v přízemí bankovní pobočky je bez dřevěných žaluzií a umožňuje volně nahlédnout do interiéru bez tradičních bankovních přepážek.
Wolfgang Jean Stock
Autor: Petr Šmídek, 30.04.10
Návštěvnost: 38416 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.