Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Moravany

Autor: ATX Architekti, s.r.o. | Tomáš Beránek, Zdeněk Eichler, Rostislav Jakubec
Spolupráce: Promed Brno, Aleš Javůrek
Adresa: Novosady 39, Moravany, Česká republika | mapa
Investor: Obecní úřad Moravany
Náklady: 32 500 000 CZK Projekt: 2005
Realizace: 2008 Zastavěná plocha: 1100 m²
Obestavěný prostor: 4100 m³

Lokalita Novosady se nachází na západním okraji historického centra obce, ve směru rozvojového území určeného k individuální bytové výstavbě. Pozemek má příznivou orientaci s mírným sklonem k jihu. Stavba školky je situována do jeho horní poloviny, aby hlavní pobytové prostory dětí byly směřovány k osluněným stranám. Objekt je koncipován jako sestava jednotlivých funkčních částí, sepnutých kolem nástupního atria pod společnou lomenou střešní deskou.
Členění objektu na provozně-funkční části umožňuje vytvořit zónovaný nástupní prostor od příjezdu přes atrium až k hlavnímu vstupu, kde se příchozím  otevírá průhled na pobytovou zahradu školky. Nástupní atrium je od příjezdové komunikace cloněno bariérovou stěnou umístěnou v portálu, a vytváří klidný prostor částečně krytého vnitřního dvora. Šatny, hlavní kontaktní místa rodičů s dětmi a vychovatelkami, jsou situovány bezprostředně u vstupu a opatřeny velkými okny do atria. Směrem k jihu a východu jsou orientovány denní místnosti dětí s přímým kontaktem na venkovní pobytové terasy a zahradu.
Ve vazbě na komunikační uzel atria je v samostatném traktu napojena hospodářská část, která uzavírá objekt od severu. Obsahuje úsek vedení školky, stravování a technického a skladového zázemí.
Stavba  je zastřešena jednoduchou lomenou deskou v kombinaci mírných spádů. Konstrukce objektu je zděná s kontaktním zateplovacím systémem, opatřeným probarvenou omítkou na vnějších fasádách a cihelným obkladem v atriu. Výplně otvorů jsou hliníkové, doplněné v exponovaných fasádách textilními exteriérovými markýzami a roletami.

Literatura

Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.05.10
Návštěvnost: 61327 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Příjemné... Thomas 06.05.10 01:17
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.