Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Interiér divadla Rokoko

Autor: Atelier Ondřej Císler | Ondřej Císler, Marek Řehoř
hnilička — císler — architekti
Adresa: Václavské náměstí 38, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.mestskadivadlaprazska.cz
Projekt: 2008 Realizace: 2009

Divadlo Rokoko se nachází v pasáži Rokoko na Václavském náměstí a náleží do svazku Městských divadel pražských. Sál vznikl v roce 1915, původně sloužil jako kabaret, do podoby kukátkového divadla byl upravován postupně v několika etapách během celého dvacátého století. Původní dekorace a barevnost sálu odpovídala tzv. třetímu rokoku, sál má od prvopočátku bohatou štukovou výzdobu, která je nicméně sestavena z dobových katalogových štukatérských výrobků – dekory se opakují a jistě nebyly určeny pouze pro tuto stavbu. Barva sálu byla pravděpodobně krémová, dekory byly pozlacené a postříbřené.
Po konzultacích s vedením divadla byla připravena oprava interieru sálu a části foyer. Jedná se o první etapu zamýšlené celkové úpravy interiéru. Slavnostní vernisáž se konala 24. září 2009 ve spojitosti s vernisáží fotografií herečky Květy Fialové. Těžištěm této etapy interieru byla oprava sálu - výměna sedaček, provedení benátských štuků a položení nového koberce. Vzhledem k daným časovým a finančním možnostem, stavu sálu před rekonstrukcí a funkci, která se od té původní značně odlišuje jsme přistoupili k zakrytí všech stávajících vrstev štuků vrstvou novou. Zároveň došlo k výměně akustických rezonátorů a sjednocení zadní stěny sálu závěsem. Ve foyer došlo mimo jiné k odstranění nesourodých nánosů fragmentů původních podob foyer a k instalaci sochy herce Václava Vosky od sochaře Kurta Gebauera.
hnilička – císler – architekti
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 24.03.13
Návštěvnost: 60664 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.