Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Služební stanice Oktoberfestu

Autor: Volker Staab
Adresa: Matthias-Pschorr-Strasse 4, Theresienweise, Mnichov, Německo | mapa
Web: www.oktoberfest.de
Investor: město Mnichov
Náklady: 13 000 000 Euro Projekt: 11.2002
Realizace: 08.2003 – 07.2004 Užitná plocha: 3617 m²
Zastavěná plocha: 1982 m² Obestavěný prostor: 13696 m³

Městská část Theresienwiese je mimo období konání Oktoberfestu klidným místem. Původem tohoto pivního festivalu, který se v roce 2004 uskutečnil už po 171., bylo zdejší konání koňských dostihů roku 1810, při příležitosti svatby korunního prince Ludvíka. Dosud se na festivalu, který láká každoročně 6 miliónů lidí, zdržovaly místní orgány, policie a služba první pomoci v dočasně postavených kontejnerech, dokud se nenašlo řešení v podobě návrhu berlínského Volker Staab Architekten.
Fasáda a střecha monolitické budovy je skoro zcela pokryta mědí TECU® Classic. Ta byla oceněna v roce 2005 německou cenou udělovanou za vzhled fasád.

Svah na Theresienwiese, který byl přes staletí nezastavěnou plochou, nechtěli architekti osázet budovami. Místo toho sem umístili technickou část infrastruktury Oktoberfestu. Jelikož se většinu roku nepoužívá, navrhli jednoduchou, ale precizní formu, ve které se dají bezpečně uchovávat technická zařízení. Budova nenápadně hnízdí na louce a časem měděný povrch určitě splyne s jejími barvami.

Vnitřní konstrukce měděného tělesa je dobře viditelná jen díky střídavému pokládání hladkých a perforovaných měděných plechů. Prostory viditelné zvenku jsou naleštěné a jenom nepřístupná átria jsou zasklená, která odlehčují hermetický vzhled vnějších fasád. Když začne festival, vnější vzhled budovy se změní. Vysunou se tři obrovské, částečně perforované, mědí pokryté dveřní tabule, které značí tři vchody pro veřejnost v severním křídle. Chodba za nimi propojuje funkční prostory: policii, hasiče, středisko Červeného kříže a turistické centrum.
Tecu/KM
Zdroj: Tecu/KM
Vložil: Petr Šmídek, 19.02.10
Návštěvnost: 55178 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekné asterix 19.02.10 15:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.