Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bankfiliale Favoritenstrasse

Autor: Günther Domenig
Adresa: Favoritenstraße 118, Vídeň, Rakousko | mapa
Realizace: 1975-79

Drákulovo doupě na pěší zóně vytvořil jako jednu ze svých prvních realizací mistr současné dekonstrukce ze Štýrského Hradce Günther Domenig. Organicky laděná hmota domu a především jeho fasáda nám podávají svědectví, co se honilo architektovi v polovině 70. let hlavou. Tendence směřující k přírodním křivkám, zájem o organicky tvarované formy nenechaly klidným ani Jörna Utzona, který je inspirací z přírodní říše proslulý.
Hlavním dojmem z banky na Favoritenstrasse je šok. Naprosto kontrastující stavba je zde nepochopitelná a vyvolává řadu emocí. Nerezový plech jako krunýř chrání vnitřní orgány tohoto živočicha. Vzduchotechnika, schodiště, to vše je zapojeno do bizarní architektonické hry, která stojí za vidění. Pocit z tvorby Antonia Gaudího se pomalu vkrádá do návštěvníkovy mysli. Velkou nevýhodou takto pojaté stavby je její zašlost vlivem smogu velkoměsta a navržených forem, které jen velmi špatně odolávají tomuto neduhu.
Autor: Jan Kratochvíl, 03.08.15
Návštěvnost: 45805 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.