Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelářská budova icub

Autor: BKK - 3
Adresa: Milleniumpark 9, Lustenau, Rakousko | mapa
Web: www.prisma-zentrum.com
Investor: icub Investment GmbH
Projekt: 2002-05 Realizace: 2004-05

„icub“ je zkratka pro inkubátor – což v lékařském jazyce znamená termostat pro nedonošené děti. V přeneseném slova smyslu se totéž odehrává i zde. Mladé výzkumné firmy mají v icub ideální podmínky ke svému růstu. Do této průmyslové, technologické a výzkumné stavby jsou umístěny firmy ve stádiu zakládání, přenesenými slovy jsou zde “vysazeny“, a za pomocí celé řady sekundárních funkcí je o ně pečováno.
K tomu patří také architektonická infrastruktura jako seminární místnosti, odpočinková místnost a kavárna, ale také podpůrné zázemí pro management. Poněvadž uživateli jsou především malé inovativní firmy, bylo obzvlášť důležité vytvořil komunikativní společné prostory. Tato místa k setkávání, která se sdružují kolem  prostoru otevřeného přes všechna patra, mají pomoct mobilizovat tvůrčí síly. Staly se z nich důležité spojovací zóny, ale kvůli svým otevřeným průhledům do kanceláří nejsou využívány pouze k přestávkám a odpočinku.
Developerův záměr pramení ze zkušenosti, že úspěšný podnik poroste a brzy bude potřebovat pronajmout více plochy. icub tak není koncipováno pouze jako výzkumné centrum, ale také zdroj budoucích nájemců v dalších projektech. Nájemci v icub pochopitelně mohou spolurozhodovat o půdorysném řešení přizpůsobenému přesně jejich potřebám, čímž vzniká silné pouto mezi uživatelem s projektem.
Kancelářské jednotky mohou být flexibilně rozděleny do velmi malých částí a nabízí také široké technické zázemí, které je potřeba k výzkumné činnosti firem. Jednotlivé kanceláře jsou velmi otevřené mezi sebou navzájem, ale i navenek směrem do vorarlberské hornaté krajiny. icub se nachází v Millennium Park v Lustenau a díky svému specifickému využití ve svém okolí zaujímá autonomní postavení.
BKK-3
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 12.02.10
Návštěvnost: 42681 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.