Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
AA Summer Pavilion 2009

Autor: Danecia Sibingo
Adresa: Bedford Square, Londýn, Velká Británie | mapa
Web: www.aaschool.ac.uk
Projekt: 2008 Realizace: 2009

Letní pavilony před AA (Architectural Association) se stávají tradiční součástí předprázdninových prezentací studentských projektů. Již počtvrté oživil na závěr školního roku netradiční pavilon historické náměstí Bedford Square a vytvořil osvěžující solitér před vstupem do hlavní budovy školy.
      Na začátku celé události proběhla studentská soutěž, jejímž hlavním motivačním faktorem byla realizace vítězného návrhu. V silné konkurenci zvítězil projekt Danecie Sibingo, španělské studentky třetího ročníku Intermediate Unit 2. S realizací pavilonu jí pomáhali spolužáci Lyn Hayek, Yoo Jin Kim a Taeyoung Lee pod akademickou taktovkou Martina Selfa a Charlese Wolkera.
      Hlavním sponzorem realizace byla finská dřevařská společnost Finnforest, což se projevilo v materiálovém konceptu pavilonu. Celkové hmotové a funkční ztvárnění bylo ponecháno na tvořivosti studentky, která se inspirovala vodou – substancí, jejíž fyzikální chování je poměrně prozaicky ztvárněno ve výsledné realizaci. V konečném důsledku byl při návrhu zohledněn i environmentální aspekt. Při realizaci bylo použito 28 dřevěných překližkových desek Kerto a nevyužitý prořez činil 18%. Konstrukce pavilonu je vytvořena profilovanými příčnými sloupky, do kterých jsou zasazeny jednotlivé překližkové pásy vytvářející působivý prostorový útvar. Pavilon byl poprvé smontován na workshopu v Hooke Park v Dorsetu, kde má škola taktéž své pracoviště. Před prázdninami byl pavilon rozložen na šest dílů a převezen do Londýna.
      Pavilon vytváří zajímavé vizuální efekty a má působivou kompozici, avšak nemá funkční náplň. V prvotních studiích se objevil model s možností sezení, realizované dílo však tuto aktivitu neumožňuje. A právě tato skutečnost vyvolala polemiku o praktickém smyslu pavilonu, stejně jako o podobě budoucích pavilonů, když se před AA začínají realizovat spíše sochařská díla než architektura. Nechejme se tedy překvapit, s jakým revolučním designem přijdou studenti AA ve svém následujícím výzkumu.
Autor: Rasto Udzan, 13.01.10
Návštěvnost: 56063 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.