Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Instalace výstavy Žižkov 20

Autor: Architektura s.r.o. | David Levačka Kraus
Grafické řešení plachty: Petr Babák
Adresa: Žižkov, Praha, Česká republika
Investor: MČ Praha 3
Realizace: 2009

Instalaci tvoří plachta. Plachta zobrazuje historii. Historie je příběh. Jak chápat historii? Jak ukázat všechno, co ji tvořilo? Její obrazy, lidi, události, všechny radosti a trápení, které ji provázely?
Chtěl jsem zachytit a podat tentokrát historii jako plynoucí řeku tvořenou konkrétními lidmi a jejich osobními příběhy, které se vztahují k místu a času. Nejde o presentaci slavných a významných osobností, těmi je historie datována, o nich jsou psány knihy, tady jde o zobrazení všech, kteří zde žili a svou existencí historii Žižkova vytvářeli. Tok času je tvořený námi, obyčejnými lidmi, je to spojitá linie událostí, obrazů a našich konkrétních osudů.
Z hlediska návrhu instalace jsem chtěl, aby bylo možné výstavu kdykoliv jednoduše přemístit či použít znovu.
Plachta je zde forma kroniky. Plachta je kdykoliv ochotna ukázat příběh Žižkova pro všechny další, kdo jej budou chtít číst. Plachta je volena pro její kompaktnost, levnost výroby a možnost další prostorové práce s ní. Je všelijak tvarována a upravována. Je dotvořena stejně jako tomu bylo se všemi těmi, kdo zde žili a této mely se účastnili. Prostorově je to spojitá linka vinoucí se v sále, začíná ihned za vstupními dveřmi, končí pak opět před nimi. Uzavřený kruh.
Projděte kolem ní a čtěte, prožijte znovu příběh Žižkova. I Vy jej tvoříte a za dalších 20 let se na jiné plachtě ocitnete. Svým životním příběhem a svým přístupem ke světu ji tvarujete.
Jak bude ta další vypadat?
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 26.12.09
Návštěvnost: 53930 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Žižkov 20 - výstava Eva 04.01.10 10:11
údaje david 04.01.10 12:59
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.