Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Anděl City - Andel's Suites
II. etapa

Autor: D3A spol. s r.o. | Sabina Měšťanová, Tomáš Prouza, Anna Šišoláková-Igriciová
Spolupráce: Jan Bürgermeister, Bohdan Špaček
Adresa: Stroupežnického 19, Smíchov, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Immo Future 6 Crossing Point Smíchov, s.r.o.
Projekt: 2002 - 2003 Realizace: 2003 - 2004

V rámci 1. etapy Anděl City byl postaven Hotel Andel´s Prague, na který ve 2. etapě navazuje Andel´s Suites Prague. Náplň „serviced apartments and suites“, tj. apartmány pro dlouhodobé ubytování spojují výhody hotelu a bytového domu. Dům má vlastní vstup, vstupní halu s recepcí domovníka a navíc má v každém patře napojení na hotel, umožňující úklid pokojů a přístup hostů k restauracím a konferenčnímu centru hotelu.
Zbylá část přízemí je využívána jako konfe- renční centrum s flexibilními dělicími příčkami. Napravo je veřejný průchod s laminátovou prosvícenou stěnou vedoucí do dvorní zahrady.
Při návrhu apartmánových pater byla využita skutečnost, že hranice pozemku, tj. uliční čára není totožná s průběhem parteru. Hotel Andel´s byl totiž založen s pravoúhlou osnovou a fasáda parteru mírně ustupuje z původní uliční čáry na úkor chodníku. Odchylka mezi uliční čárou a fasádou parteru činí u Andel´s Suites již 1,2 m. Ta je rozdělena do pěti stupňů, kterými fasáda 1. – 5. patra předstupuje do ulice. Na ni pak navazuje fasáda sousední budovy Pfizer. Tento uskakující princip se neprojevuje jen ve fasádě, nýbrž i v páteřní chodbě, která se zubatě zužuje od výtahů k nejzazšímu apartmánu. V domě je několik velikostních druhů apartmánů. V 1. patře jsou to mezonetové apartmány s vloženým ložnicovým patrem do vysokého prostoru obývací části. V typických 2.– 5. patrech jsou jednopokojové a dvoupokojové apartmány „suites“, oba typy s předsíní, kuchyňkou, koupenou a WC. Různorodost dispozic se projevuje na nepravidelnosti uliční fasády. Ta je obložena skleněnými deskami se sítotiskem se vzorem dvou barev, bílá a imitace pískování. Desky jsou podloženy tepelnou izolací s černou tkaninou, která spolu s kotvicími prvky, prosvítá pískovanými částmi vzoru. Okna jsou spojená do svislých prvků pomocí skel v barvě hnědé olivy. Bílá žíhaná část fasády má potisk na vnější straně, a proto má minimální odrazivost. Vzor je mnohonásobným zvětšením vláken (andělského) peří. Svislé tmavé pruhy evokují dojem filmového pásu s barevnými políčky hotelových pokojů. Atypicky řešené je ustupující podlaží velkých apartmánů s celoprosklenou fasádou s posuvnými dveřmi, před kterou je kamenná terasa se zahradou.
Dvorní fasáda je hladká bílá z kontaktního minerálního zateplovacího systému. Velká dvoukřídlá okna mají před parapety zavěšené obrovské laminátové truhlíky s vysokou trávou druhu Miscantus spojující okna do vertikálních pásů. XL velikost „truhlíků“ propůjčuje fasádě komický třetí rozměr.

Návrh interiéru: Jestico + Whiles, James Dilley  a  UBM Bohemia, David Lukas
Konstrukční řešení: EC&Mc Neely
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 10.04.14
Návštěvnost: 42889 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.