Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce čp. 2 ve Stromovce

Autor: Atelier A11 | Jiří Žentel, Alena Žentelová, Šárka Jinková
Adresa: Stromovka, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Hlavní město Praha
Náklady: 26 000 000 CZK Realizace: 2008

Rekonstruovaný objekt byl součástí areálu stanice tramvaje s remízou a vozovnou ve Stromovce. Stavba byla dokončena v roce 1899 a v roce 1910 byla budova výpravny s bytem vrchního zámečníka přestavěna. Odhlédneme-li od pozdějších utilitárních vestaveb a úprav průčelí, dochovala se budova (jako jediná z původního souboru) prakticky v původní podobě, jako vcelku pozoruhodný doklad industriální architektury.
Historická budova je rekonstruována pro zázemí restaurace a veřejné wc. Investor požadoval, aby oba  provozy nebyly na sobě závislé. K objektu je připojena nová hala restaurace evokující původní vozovnu.    
Ocelová konstrukce je osazena na kamenných krakorcích historického domu a je uvnitř viditelná, včetně ztužidel a zavětrovacích táhel. Plášť novostavby je realizován jako montovaný sendvič. Vnější povrch je kombinací vodovzdorné překližky a šedivého cembonitu. Střešní plášť je z navětralého titanzinku. Prosklené části fasády jsou provedeny v systému "schüco".  Na severní straně odbytového prostoru je kryté loubí (s posuvnými žaluziemi) navazující na upravenou cestu, která spojuje Planetárium se Šlechtovou restaurací.
Interier restaurace byl dovybaven mobiliářem podle projektu autorů v říjnu 2009.
Stavba
Výplně otvorů
Schüco CZ s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 26.11.09
Návštěvnost: 57928 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.