Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytové domy v Záběhlicích
16 bytů

Autor: Jan Línek, Josef Kolář
Adresa: Záběhlice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Hostivařská IS s.r.o.
Náklady: 55 000 000 CZK Projekt: 2006
Realizace: 2007-09 Zastavěná plocha: 687 m²
Obestavěný prostor: 8620 m³

Developerský záměr předpokládal zástavbu zakoupeného pozemku bytovým domem se středním standardem bydlení s objemem, který by byl schválen příslušnými úřady.
Předpokladem schválení projektu bylo  respektovat památkovou ochranu jádra historické obce - tj. výška maximálně dvě nadzemní podlaží a podkroví se šikmou střechou. Je proto zcela v souladu s výškovou regulací návrh dvou dvoupodlažních objektů s garážovými stáními v suterénu a využitým podkrovím. Klesající terén směrem k jihu k břehu potoka Botič a dispoziční uspořádání objektů řeší pěší nástupy na úroveň přízemí ze severu a příjezd rampou z jihu z veřejné komunikace do podzemních parkingů. Půdorysná stopa objektů vytváří mírně zvlněný pás, svojí měkkostí reagující na průběh potoka a terénu kolem něho. Toto zvlnění je přeneseno i do šikmých rovin podkroví, kdy různým půdorysným vlněním hřebene střechy se prodlužují šikmé střešní roviny a vlní se tak hřeben i výškově v horizontu.Mimo to takto vznikající horní přisvětlení dostává slunce do hloubky podkrovních dispozic mezonetů, takže je prostor horního  patra dostatečně osluněn. Tento způsob tvarování hmoty považujeme za přiblížení k historické zástavbě, která také vykazovala různá "překvapení" vyplývající ze způsobu adice nástaveb a přístaveb a vykazovala tak měřítkově a výrazově příznivé útvary. Materiálově  objekt má příčné nosné zdi a stropy z litého železobetonu. Obvodový plášť je tradiční vyzdívaný a zateplený, celý objekt v barvě jemně namodralé. Střecha plechová z Rheinzinku. Okna jsou dřevěná, lepená.

Literatura

Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Stavba
Střešní krytina
RHEINZINK ČR s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.11.09
Návštěvnost: 60624 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.