Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sportovní hala 2070

Autor: ASMM | Alexandr Skalický
Adresa: Dolní Dobrouč, Česká republika | mapa
Investor: Obec Dolní Dobrouč
Projekt: 2007-08 Realizace: 2008-09

Víceúčelová sportovní hala je navržená jako jednolodní univerzální prostor variabilně využitelný pro různé druhy sportů. Hala působí hodně uzavřenými dojmem, průčelí jsou členěná pouze malým počtem nahodile rozmístěných oken. Denní osvětlení haly zajišťují střešní prosvětlovací panely. Základní myšlenka návrhu sportovní haly vychází z jednotného univerzálního prostoru, do kterého je vložen trakt se zázemím. V nejvyšším podlaží vestavěného traktu je umístěna posilovna. Obvodové stěny haly jsou navrženy z panelů Kingspan ve dvou odstínech: základní bílé, z které je rozhodují plocha průčelí objektu a doplňkové šedé. Na průčelí stavby jsou graficky provedena různá čísla. Čísla vyjadřují sportovní symboliku a dávají stavbě dynamický charakter. Západní průčelí stavby otočené ke středu obce má na fasádě rozmístěna okna menších formátů. Jejich kompozice výtvarně odlišuje vestavěný trakt s menšími místnostmi obslužných provozů haly od velikého sálu tělocvičny. Vlastní sportovní hala má neutrální bílý interiér. Interiér místností obslužného traktu bude od sálu haly barevně odlišen. Jednotlivé funkční sekce v traktu provedeny v odlišných barvách. 
Vstup do budovy je rozdělen na čistý a nečistý provoz. Za zádveřím je vstupní hala s recepcí, ze které vede schodiště do 2. podlaží s galeriemi diváků a šatnami sportovců a 3. podlaží s posilovnou a technickým zázemím budovy. V prvním podlaží v návaznosti na vstupní halu je místnost správce a recepční pult. Ze vstupní haly je přímý průchod do sálu tělocvičny. Z průchodu jsou přístupná WC osob se sníženou pohyblivostí. Druhý a hlavní vstup do sálu je z druhého schodiště od šaten sportovců. Šatny sportovců jsou ve druhém podlaží. Jejich součástí je umývárna a WC. Od šaten je po chodbě přístup k druhému schodišti a vstupu do sportovního sálu. Do prostoru sportovní haly je z úrovně terénu přístup také z východního a severního průčelí. Ve třetím podlaží je posilovna. Základem dispozice objektu je univerzální víceúčelový sál o velikosti 22 x 45 m umožňující variabilní uspořádání sportovišť a úpravu pro různé druhy sportů. Přímé napojení stavby na okolní terén a umístění objektu v rámci sportovního areálu dává možnosti využití haly i pro různé jiné zájmové aktivity v obci.

Literatura
 
 

Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.11.09
Návštěvnost: 73761 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hala, která si na nic nehraje Thomas 05.11.09 00:55
alternativni navrh looky 05.11.09 19:00
ad Thomas gallina-scripsit 05.11.09 21:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.