Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zamet Centre

Autor: 3LHD
Adresa: Vidas Street, Zamet, Rijeka, Chorvatsko
Investor: Grad Rijeka / Rijeka Sport d.o.o.
Náklady: 20 000 000 Euro Užitná plocha: 16830 m²
Zastavěná plocha: 4724 m² Plocha pozemku: 12289 m²
Obestavěný prostor: 88075 m³

Foto: Domagoj Blazevic
Nové sportovní centrum, nacházející se ve čtvrti Zamet v chorvatské Rijece, sestává ze sportovní haly s 2.380 místy v hledišti, kanceláří, knihovny, třinácti obchodních prostor a garáží pro 250 automobilů.
Jedna třetina objemu sportovní haly se nachází pod zemí a zbývající hmota je citlivě zakomponována mezi okolní zástavbu. Hlavním architektonickým prvkem nové budovy jsou pruhy, procházející jako stuha přes stavební pozemek v severo-jižním směru. Tyto linie tvoří základ pro modelování stavebních objemů, veřejného prostranství a propojují park na severu a školní areál na jihu.
Inspirací pro tyto pruhy byla "gromanča", typ skal charakteristických pro Rijeku, jež byly v novém centru interpretovány barvou a tvarem. Dlažbu a obklad tvoří 51.000 keramických dlaždic navržených a vyrobených speciálně pro tuto budovu. Ocelová nosná konstrukce, 55 m široké nosníky s proměnlivou výškou, umožňuje využité přirozeného denního osvětlení v hale.
Sportovní hala byla navržena v souladu s posledními standardy pro konání mezinárodních sportovních klání. Koncept je založen na prostorové flexibilitě. Samotná sportovní plocha má rozměry dvou házenkářských hřišť - 46 x 44 metrů. Hala obsahuje zázemí pro profesionální tréninky a soutěže. Hlediště tvoří systém teleskopických nosníků, umožňující jeho snadnou každodenní modifikaci dle konkrétních potřeb - hala tak může sloužit i pro pořádání koncertů, konferencí a kongresů. Materiály v interiéru - dřevěné obklady a akustické desky - byly voleny tak, aby pro sportovce byla vytvořená přívětivá atmosféra jakoby obývacího pokoje. Hlavní vstup do haly i zázemí se nachází na západní straně budovy a je orientován do veřejného náměstí a podzemní garáže.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 11.11.09
Návštěvnost: 34144 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
fiume milovan 12.11.09 10:06
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.