Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum umění v Lillehammeru
Lillehammer kunstmuseum

Autor: Snøhetta AS
Adresa: Stortorget 2, Lillehammer, Norsko | mapa
Web: www.lillehammerartmuseum.com
Realizace: 1994 Užitná plocha: 2700 m²

Přístavba k existující budově Muzea umění v Lillehammeru vznikla u příležitosti konání olympijských her v roce 1994, s úmyslem zvětšit dopad akce na kulturní aktivity v oblasti. Zatímco původní muzeum bylo známé svojí sbírkou norské krajinomalby, nová část poskytuje prostor dočasným výstavám a sbírce moderního umění. Stavba se nachází v centru města a dominuje svému okolí.
Hlavním rysem budovy je měkce tvarovaná, zvlněná hmota, obložená dřevem. Tvar i materiál jsou připomínkou okolní horské krajiny a dřevo má přímý vztah k tradičním postupům, používaným například při stavbě lodí. Malá zahrada mezi starou a novou částí muzea s kameny a vodním prvkem umožňuje umístit zde venkovní plastiky.
Stavba zahrnuje také rozlehlé přiléhající prostranství, které je hlavním místem pro shromažďování v centru města. Vyzdvižením budovy do úrovně prvního patra a použitím průhledných stěn v přízemí prostupuje tento prostor muzeem a propojuje se se zahradou. Projekt byl v Norsku i ve světě široce publikován a stal se jedním ze symbolů olympiády i samotného města.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 19.10.11
Návštěvnost: 34664 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.