Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelářská budova KPMG
Bürogebäude KPMG

Autor: Schneider+Schumacher | Till Schneider, Michael Schumacher
Adresa: Münzgasse 2, Lipsko, Německo | mapa
Web: www.kpmg.de
Investor: KPMG
Realizace: 1992-97

Šestipodlažní administrativní budova pro KPMG se nachází ve čtvrti z tzv. zakladatelského období jižně od městského okruhu. Hmota domu vychází z tvaru ostré nárožní parcely na křižovatce Beethovenstrasse a historické Münzgasse. Nejcharakterističtějším prvkem železobetonového skeletu s kompletně prosklenou fasádou je zaoblení nově interpretující nárožní arkýř obracející se do náměstí. Dům na trojúhelníkové parcele musel rovněž reagovat na rozdílné výšky přilehlých budov. Nároky na dostatečné osvětlení pracovních míst vedly k zakomponování vnitřního atria, které však bylo z dramaturgických, ale i kompozičních důvodů přičleněno k dvojitě prosklené fasádě obracející se do náměstí. Atriu dominují lehké schodiště, prosklené výtahové šachty a subtilní lávky mezi kancelářemi. Při pohledu z ulice lze přes prosklené atrium tušit v pozadí jednotlivá kancelářská poschodí. Nová stavba akceptuje měřítko okolních budov, po materiálové stránce a ztvárněním však plně odpovídá současným potřebám energetické náročnosti a výrobním procesům. Hmota budovy se směrem do biedermeirovské Münzgasse dělí na tři části: kromě atria s bezrámovým zasklením a odvětrávacími otvory obsahuje předsazená fasáda v místech kavárny a kanceláří také pevné sluneční lamely, aby se zabránilo nadměrnému pronikání tepla a přispělo energetické optimalizaci. Zbytek uliční fasády je opatřen potiskem, který má kromě sluneční ochrany také zamýšlený účinek zamezit pohledům skrze prosklené stěny.
Autor: Petr Šmídek, 17.04.12
Návštěvnost: 29242 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.