Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Mateřská škola Neue Welt Schule

Autor: Adolf Krischanitz
Adresa: Neue-Welt-Gasse, Vídeň, Rakousko
Projekt: 1991-93 Realizace: 1993-94

Rozporuplné pocity lze zažít při shlédnutí mateřské školky ve 13. vídeňském okrsku. Adolf Krischanitz provedl rekonstrukci stávajícího objektu a přistavěl nové prostory školky pro děti rusko-židovské komunity. Velmi příjemná kompoziční a proporční hra objemů vyznívá poněkud hluše vzhledem k současnému provozu ve školce. Hlavní vstup je totiž zrušen a do školky se vchází přes zahradu na druhé straně objektu. Velmi podivná je rovněž barevnost celého objektu. Šedočerná zaráží především laiky. Odborník pozvolna chápe prostorotvorné úmysly architekta, nicméně současný stav objektu a celková okolní situace jej naplňuje spíše skepsí. Nicméně objemová kompozice této školky má něco do sebe.

Při výběru barev a materiálů asistoval švýcarský malíř Helmut Federle, který pomáhal H&deM koncipal Galerii Goetz v Mnichově.
Autor: Jan Kratochvíl, 02.08.05
Návštěvnost: 49801 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.