Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Základní škola Hanreitergasse

Autor: Gustav Peichl
Adresa: Hanreitergasse 2, Vídeň, Rakousko
Realizace: 1994

Škola stojící na ulici pojmenované po slavném rakouském fotbalistovi, slouží pro většinu školáků obytného okrsku na Brünnerstrasse. Proto je také její kubatura obrovská. Peichl velmi dobře rozčlenil školský provoz do jednotlivých stavebních celků. Nejzajímavější je bezesporu vstupní eliptická část školy, která je obalena vlnitým plechem tak, aby vlny zdůraznily oválnou formu objektu. Dvě postranní křídla s učebnami vymezují vnitřní dvůr, pod nímž jsou umístěny šatny a tělocvična. Součástí školy je i družina.
Peichl s Rudolfem Weberem vytvořili ve 21. vídeňském okrsku zdařilý příklad základní školy, jejíž největší síla spočívá v kvalitním rozvržení provozních celků. Typický uměřený výraz peichlovy architektury, který můžeme sledovat i u jeho bonnské galerie umění, velmi dobře doplňuje chytře navržené budovy.
Autor: Jan Kratochvíl, 02.08.05
Návštěvnost: 45163 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.