Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Penzion Ovečka

Autor: Ateliér BMCH s.r.o. | Czeslaw Mendrek, Andrea Šacherová
Projekt interiéru: Andrea Šacherová
Adresa: Nýdek 150, Nýdek, Česká republika | mapa
Web: www.penzionovecka.cz
Realizace: 2010-11

Architektonická koncepce objektu je podřízena krásné okolní krajině. Jedná se o rekonstrukci stávající budovy penzionu s posledními úpravami a dostavbami zhruba ze 70. let. Původní hmota srostence tří hmot je doplněna "věží" výtahu nahoře s vyhlídkou. Vzhledem ke špatnému technickému stavu a nevyhovujícímu dispozičnímu řešení byly téměř všechny vnitřní stěny vybourány, je ponechána jen základní nosná část a stávající stropy. Původní hmota srostence tří hmot je zachována, výtah nahoře s vyhlídkou je umístěn uvnitř střední hmoty s proražením tubusu nad střechu. Původní střecha s dosti příkrým sklonem je zachována, je protržena nově vzniklými klasickými dřevěnými vikýři. Celé 1 NP, středová hmota rizalitu se vstupem do objektu a výtahem je obložena kamenem. Zbytek objektu je obložen dřevem v horizontální skladbě. Doplňujícími drobnými architektonickými prvky jsou černá kovaná zábradlí terasy, balkonu a vyhlídky.
Přízemí objektu je vyhrazeno společenské části a technickému zázemí, do společenské části přísluší  restaurace s formankou. V patře je jídelnu se salonkem a barem pro ubytované hosty, welness a část ubytování. 3 a 4 NP je již věnováno pouze ubytování, celkem pro cca 37 osob.

Interier využívá materiály jako ovčí vlna, kožešiny, převažuje dřevo, zapadá do horského prostředí ale nepůsobí jako klasická horská chata, celým interierem se prolíná motiv oveček ať už v netradičním pojetí vlny mezi skly, kožešinových svítidel, dětských obrazech oveček nebo malovaném ovčím komixu na schodišti.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.04.13
Návštěvnost: 46911 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
poněkud šílené, ale sympatické Petra Zárubová 06.11.13 11:50
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.