Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Základní škola Kinkplatz

Autor: Helmut Richter
Adresa: Kinkplatz 21, Vídeň, Rakousko
Realizace: 1994

Dnes již kultovní stavba představitele rakouského high-techu stojí v zajímavé situaci ve svahu nad 14. vídeňským okrskem. Do provozních celků důsledně členěná škola dominuje celému okolí. Pro školu netypický oceloskleněný výraz velmi dobře kontrastuje s okolím a vzhledem ke své moderní elegantní formě to nepůsobí špatně.
Škola je svou hmotou orientována ke světovým stranám tak, že trojtrakty tříd (kapacita je 20 tříd) na severní straně užívají východní a západní osvětlení, tělocvična na jihu užívá díky své pultové skleněné střeše solární energii, stejně tak vstupní část s jídelnou. Všechny celky jsou propojeny páteřní komunikací. Inu skvělé dispoziční řešení.
Helmut Richter nezabředl do formálních bažin high-techu z 80. let (narozdíl od tvorby brněnského A plus a.s.) a vytvořil nádhernou ukázku ekologického high-techu, který mám velmi rád, protože je chytrý a na strojovost si nehraje, nýbrž jí je. Prostě školu na Kinkplatzu se vyplatí vidět.
Autor: Jan Kratochvíl, 02.08.05
Návštěvnost: 47516 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.