Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Solids Ijburg

Autor: baumschlager eberle | Carlo Baumschlager, Dietmar Eberle
Adresa: IJburglaan 467, Amsterdam, Nizozemí | mapa
Web: www.solids.nl
Investor: Stadtgenoot, Amsterdam
Realizace: 2009-11, , I.etapa Užitná plocha: 32000 m²

Ijburg je rozsáhlá nová čtvrť Amsterodam pro 45000 obyvatel rozkládající se na sedmi umělých ostrovech. U vstupu na největší ostrov Haveneilands se nachází nárožní administrativní blok od rakouské kanceláře baumschlager eberle. Jejich návrh vychází z klasických fasád městských obchodních domů s kolonádami, balkony, okenním rastrem a kamenným obkladem. Uvnitř novostavby však nájemníci mají možnost uzpůsobit si prostory zcela podle svých potřeb. Všechny vestavby jsou odstranitelné bez potřeb nosných mezistěn. Železobetonová skeletová konstrukce se ztužujícím schodišťovým jádrem nabízí místnosti o s výškou šest nebo čtyři metry a zcela libovolné členění dispozic. Klasická fasáda tak slouží jen jako plášť obalující jednotlivá podlaží, které si mohou nájemníci individuálně přestavět podle svých představ. Velkoprostorové kanceláře o hloubce až 20 metrů mohou být také využívány jako hotel, zdravotní ordinace, sociální zařízení, ateliéry nebo byty. Zvolený pojmenováním objektu 'Solid' chtěli architekti vyjádřit pevnost a stálost nejen použitých materiálů a zpracování, ale také ve smyslu neomezeného výběru funkčního využití.
Autor: Petr Šmídek, 07.09.09
Návštěvnost: 45044 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.