Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrum pro hlídání dětí De kleine Kikker

Autor: Drost + van Veen architecten | Simone Drost, Evelien van Veen
Zahradní architekt: Sudio IS
Adresa: Toulouselaan 43, De Uithof, Utrecht, Nizozemí | mapa
Investor: Rijnsweerd Vastgoed Beheer BV
Náklady: 550 000 Euro Realizace: 2003
Užitná plocha: 520 m²

foto Rob ‘t Hart
Nový návrh je hravý, veselý a plný barev. Má výhled na pasoucí se ovce na louce. Přímo po levé straně se nachází typická stará farma s doškovou střechou, která je památkově chráněná, a na pravé straně leží dřevěný kravín.
Nový návrh je po formální, materiálové i stavební stránce (ocelová konstrukce) chápán jako současná hospodářská stavba. Barevná fasáda a střecha z hliníku kontrastuje s venkovským okolím. Silueta sedlové střechy odkazuje na sousedící zemědělské stavby. Směrem dozadu se dům proměňuje z farmy na moderní a účelovou stavbu s plochou střechou.
Nová přístavba obsahuje místo pro čtyři skupiny dětí ve věku 0-4 let. Uspořádání prostoru je prosté a logické, přesto však nabízí řadu neobyčejných výhledů z jedné místnosti do druhé a vytváří dokonalé prostředí pro děti a jejich vychovatele.
Budova je symetrická a má dvě patra. Vnitřní uspořádání denního centra se zrcadlí podél středové osy. Stavba je jasně rozdělena do tří zón. Přední část je vyhrazena zaměstnancům, prostřední oblast je využívána jako vstup a hřiště, zatímco v zadní části jsou umístěny jednotlivé dětské skupiny. Velký balkon vzadu vytváří pro děti v horním patře venkovní prostor a zároveň slouží jako přístřešek proti přímému oslunění přízemních místností.
Snadno rozpoznatelný tvar De Kleine Kikker odkazuje na okolní stavby, ale zároveň překvapuje svou výslednou formou a použitím materiálů a barev.
Drost + van Veen architecten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 20.11.09
Návštěvnost: 53285 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
deti musi byt stestim bez sebe --- A.J.K. 22.11.09 00:21
skutečnost? klecka 26.11.09 06:55
rebus temily 30.11.09 09:31
k rebusu klecka 30.11.09 12:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.