Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Carré
Woongebouw Het Carré

Autor: OMA | Rem Koolhaas
Spoluautor: West 8
Adresa: Nonnenveld, Chassé Park, Breda, Nizozemí | mapa
Investor: Chassé CV
Realizace: 1998 - 11.1999 Užitná plocha: 22500 m²

Bytový dům Carré byl navržen jako kompaktní blok tvořený řadou hustě seskupených hmot. Základová deska spočívá na soklu z garážových stání pro obyvatele domu. Vnitřní provoz zabezpečují tři schodišťová jádra s výtahy, k nimž se lze dostat přes vnitřní dvůr. Půdorysná stopa bytového domu je 100 x 80 metrů; Carré se zvedá do výšky 10. podlaží.
Vnitřní dvůr je navržen jako klidné místo zasazené v oblasti Chassé. Na straně hlavního vchodu se přes celou šířku vnitřního dvora nachází dvoupodlažní výřez, kudy se nabízí výhled na majestátní vojenský konvent/kasárny a historickou část města. Budovu tvoří 144 bytů a 6 komerčních jednotek pro malé obchody. Neobvyklý záměr ponechat 100 bytů v regulovaném nájmu a zbývajících 44 prodat klientům za tržní cenu se setkal u klientů i developerů se značným úspěchem. Budova byla navržena speciálně pro stárnoucí generaci “baby boomers“, která se stěhuje do menších domů, protože jejich děti již dospěly a odstěhovaly se. Kvůli blízkosti městského centra a vysoké hustotě služeb v oblasti Chassé se stavba těší značnému zájmu mezi touto skupinou nájemníků.

Povrchy
Carré je přívětivě hrubý, celý obložený dřevěnou dýhou, která své poměrně drsné detaily odhalí až při blízkém zkoumání. Venkovní chodby jsou chráněny volně rozmístěnými skleněnými “prkny“. Chodby tvoří robustní detaily z pozinkované oceli. Všechny byty jsou s balkony, které mají na zakázku navržené (a vyrobené) zastiňovací prvky z válcovaných hliníkových plechů zasazených do hliníkových profilů.
OMA
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 09.12.09
Návštěvnost: 42303 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.