Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový soubor Stoa

Autor: Luigi Snozzi
Spoluautor: Hoen architecten
Spolupráce: Mario Ferrari, Wilfried Schmidt
Adresa: Bellefroidlunet 1-52, Maastricht, Nizozemí | mapa
Investor: Vesteda
Projekt: 1991 Realizace: 1993 - 2002
Užitná plocha: 25400 m²

Projekt činžovního domu obsahujícího přibližně 130 bytových jednotek různých velikostí a dispozičního řešení vytváří závěrečnou část nové obytné čtvrti podél řeky Mázy navržené architektem Jo Coenen. Projekt představuje zástavbu nábřeží nové maastrichtské čtvrti, odkud je výhled přes park na řeku a historickou část města. Pozemek, na němž bytový areál leží, je dlouhý přes 300 metrů. Aby se zabránilo vzniku mohutné hradby na nábřeží, bylo zvoleno řešení s komplikovaným hmotovým uspořádáním, které výsledné hmotě dává jistou míru prostupnosti. Dlouhá budova se skládá z řady dvanácti sedmipodlažních bloků s půdorysem ve tvaru písmene T, čímž vzniká jasně rozpoznatelná silueta. Výsledkem je dům se silným městotvorným významem posíleným přítomností dvojicí veřejných budov na obou koncích: Bonnefanten museum od Aldo Rossi a knihovnou od Jo Coenen. Značná variabilita v úrovní parteru a nejvyššího patra je vyvážena jednotným systémem opakování vstupních dveří a okenních otvorů a celkové sjednocení obkladovým materiálem: červeným režným zdivem. Zvýšený podstavec domu vytváří rozmanité soukromě zahrady zakončené dlouhým loubím vymezujícím konec města a začátek veřejného parku na nábřeží. Tento návrh vytváří pocit jednoty s různorodými bytovými bloky.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 04.09.13
Návštěvnost: 12491 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.