Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Galerie Schunck
Modehuis Schunck

Autor: Frits P.J. Peutz, Wiel Arets, Jo Coenen
Adresa: Bongerd 18, Heerlen, Nizozemí | mapa
Web: www.glaspaleis.nl
Realizace: 1934-35, 2001-03

Domu pro obchodníka s módou Petera Schuncka se někdy také přezdívá 'Skleněný palác' a právem se řadí mezi třináct nejvýznamnějších architektonických staveb v Holandsku. Autorem původního 'Modehuis Schunck' z roku 1935 byl místní architekt Frits Peutz, který stál za proměnou Heerlen v novodobé moderní město. Návrh tvořilo pět čtvercových tržnic na sebou. Tenké stropní desky byly vynášeny třemi desítkami štíhlých sloupů s hřibovými hlavicemi a objekt byl ze tří stran opláštěn skleněnou fasádou s filigránskými profily. Transparentní budova odhalovala nejenom vnitřní konstrukci, ale také nabízené zboží a čilý obchodní život, což zároveň fungovalo jako reklama zvoucí ke vstupu.
V roce 2003 byla dokončena přestavba podle projektu dvojice architektů Wiel Arets a Jo Coenenna. Nové kulturní centrum 'Galerie Schunck' obsahuje kino, veřejnou knihovnu, hudební školu, městskou galerií a tzv. Vitruvianum (Architektonické centrum pro evropský region Máza-Rýn).
Autor: Petr Šmídek, 10.01.13
Návštěvnost: 8399 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.