Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Anděl City - Budova Pfizer

Autor: D3A spol. s r.o. | Tomáš Pechman, Tomáš Prouza
Spolupráce: Jaroslav Zima
Adresa: Stroupežnického 17, Smíchov, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Immo Future 6 Crossing Point Smíchov, s.r.o.
Projekt: 2002 - 2003 Realizace: 2003 - 2004

Anděl City, nový urbánní celek na jih od ulice Plzeňské, pokračuje ve výstavbě k jihu. V prodloužení Bozděchovy vzniká nová ulice Englišova, na jejímž nároží s ulicí Stroupežnického stojí budova Anděl City, Objekt 9 - Ústředí Pfizer.
Kompaktní průhledná deskovitá stavba s vrstevnatou fasádou je doplněna
trojicí modrých geometrických těles. Napětí se soustřeďuje do úzké štěrbiny mezi ní a sousedním objektem. Štěrbina vede do zahrady, která je magnetem projektu.
Vstup do budovy je z ulice Stroupežnického modrým hranolem zádveří, zapuštěným do dvoupodlažní vstupní haly. Na ni navazuje rozevírající se úzký prostor „vertikální zahrady“ vypínající se přes sedm podlaží, nahoře zastropený světlíkem. V přízemí a 1. patře je konferenční a školicí centrum a dvoupodlažní kavárna s kuchyní, jež slouží pro stravování zaměstnanců. Kancelářská podlaží jsou perforována otvory se schody, přinášejícími prostorové a komunikační propojení. Poslední ustupující patro je obklopeno dřevěnými terasami a zahradou s vysokou trávou „Miscantus“.
Fasáda nepředstírá něco, co není uvnitř. Pásová okna s nízkým parapetem v modulu kanceláří jsou přerušena pouze velkým oknem přes dvě podlaží, za kterým je vysoký prostor. Fasáda má dvouvrstvý plášť. Před hliníkovou fasádou s otevíravými okny je les svislých vodicích lišt pro stínicí rolety, na kterých jsou v úrovni parapetních pásů uchycená pískovaná skla, jež zakrývají rolety ve svinutém stavu.
Modrá firemní barva se na fasádě projeví trojicí prvků. Pro vstupní zádveří se vžil název „blue-box“. Jako záložka mezi domy je 18 m vysoký poutač s firemním logem. Naproti tomu horizontální linku tvoří balkon jídelny v 1. patře.
Konstrukční systém stavby je železobetonový skelet založený na základové desce. Stropy jsou z bezprůvlakových stropních desek. Modul sloupů ve vnitřním poli je 8,1 x 8,0 m, konstrukční výška pater je 3,62 m.
Zahrada pokračuje v systému zelených „mechových“ kopečků z první etapy Anděl City, které umožňují výsadbu stromů do substrátu mocnosti až 1,6 m. Privátní charakter je vyjádřen dřevěnými terasami a velkou vodní plochou zakončenou Cortenovými šupinami, oddělujícími soukromou zahradu od veřejné části vnitrobloku.
V rámci domu byla dokončena první část nové ulice Englišova, s jednotnou žulovou dlažbou vozovky i chodníků a s ocelovými detaily patníků a obrubníků. Stromy Gingo biloba na podzim svou výraznou žlutí doplní firemní modř.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 16.10.09
Návštěvnost: 45980 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.