Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lázně pro sirotčinec Bezpečný přístav

Autor: TYIN Tegnestue
Projekční tým: Andreas Grøntvedt Gjertsen, Yashar Hanstad
Adresa: Ban Tha Song Yang, Thajsko | mapa
Web: www.orphanages.ws
Investor: Safe Haven Orphanage
Náklady: 3 300 USD Realizace: 01.2009

TYIN je architektonická nezisková organizace pracující na humanitárních projektech. TYIN vede pětice studentů architektury z NTNU a projekty jsou financovány od více než šedesáti norských společností i soukromých přispěvatelů.
V průběhu minulého roku se TYIN zabýval projektováním a realizací malých projektů v Thajsku. Zaměřili jsme se na vybudování strategických projektů, které by mohly zlepšit životy lidí v těžké situaci. Ve spolupráci  s místními obyvateli, a vzájemným učením, doufáme, že naše projekty mohou mít dopad za hranice fyzických konstrukcí. Budova nových lázní pokrývá základní lidské potřeby jako toalety, osobní hygiena a prádelna. Jednoduchá konstrukce byla již postavena a posloužila jako kostra celého projektu.

Popis projektu
Nejintimnější funkce jsou umístěny do dvou oddělených částí z omítaných betonových tvárnic. Ve střední části najdete místo pro koupel, které se otevírá směrem k rozlehlé týkové plantáži. Lázeňská část je jen částečně soukromá, což je přizpůsobeno karenské kultuře (komunita tibetočínského původu, která v Thajsku čítá čtvrt milionu obyvatel – pozn.překl.). Přední stranu fasády tvoří nakloněná fasáda pokrytá bambusem, za níž vzniká pasáž a svazuje všechny funkce dohromady.
Velkou výzvou u tohoto projektu bylo, že s kanalizací a odvodněním jsme se museli potýkat na místě a muselo pojmout velké množství vody během dešťové sezóny. Odpad z toalet prochází rourami zakopanými do země. Betonové nádrže jsou odčerpávány zespodu a ze stran. Štěrk a dřevěné se snadno udržují čisté a suché. Všechny vlhké místnosti jsou odvodněný za použití vrstev z kamene a stěrku.
Původní hygienické zázemí v sirotčinci Bezpečný přístav, stejně jako u většiny podobných zařízení v této oblasti, jsou úzké, tmavé a mají podlahu z betonu, v němž se hromadí vlhkost a nečistoty. U těchto lázní jsme se pokusili o alternativní řešení, které snad bude nadějným přínosem pro budoucí rozvoj v oblasti. V klimatu severního Thajska je řádná osobní hygiena základní krokem, jak předejít nemocem, což platí zejména pro malé děti. Tímto lázeňským projektem chtěl TYIN vytvořit dobře fungující a důstojné zázemí pro osobní hygienu.
TYIN Tegnestue
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 09.09.09
Návštěvnost: 60595 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
jo! 10.09.09 13:48
ano .. mrk23 16.09.09 08:08
príkladné MAN 13.08.10 12:07
Architektura A.J.K. 15.08.10 11:49
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.