Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu, Brno - Královo Pole

Autor: Jana Štěrbáková
Stavební řešení: Architektonická kancelář Burian - Křivinka
Adresa: Bytový a obchodní komplex Eden, Královo Pole, Brno, Česká republika
Projekt: podzim 2007 - podzim 2008 Realizace: podzim 2007 - jaro 2009
Užitná plocha: 93 m²

Ke spolupráci na projektu interiéru bytu 3 + kk jsem byla architektonickou kanceláří Burian - Křivinka přizvána v době, kdy se dokončovala první etapa výstavby bytového a administrativního komplexu Eden. Byt vynikal svou výsadní polohou ve věži areálu. Výhled inspiroval majitele i architekty ke změně původní dispozice. Koupelna se z centra dispozice přesunula na obvod budovy a spolu s ložnicí tak vytvořila blok soukromých prostor s fascinujícím výhledem.
Od počátku bylo jasné, že byt bude majiteli sloužit jen jako příležitostné bydlení v době jeho pobytu v Brně a tento fakt se odrazil v uspořádání dispozice. Koupelna je přístupná jen z ložnice a vytváří tak spolu s ní jakousi intimní část bytu. Pracovna a obývák s kuchyňským koutem mohou posloužit pro neformální schůzky.
Z charakteru vybavení a decentní barevnosti bytu je patrné, že zadání formuloval muž. Koupelna a záchod v šedém tónu, který koresponduje s podlahou z přírodního linolea v odstínu betonu, oživují detaily z dýhy wengé. Béžově lakované prvky vestavěných částí jsou v kontrastu s tmavým dýhovaným nábytkem. Skleněný obklad za kuchyní odráží dopadající světlo a oživuje interiér zrcadlovými efekty. Parapety oken ladí s barvou jejich rámů. Nenápadnou barevnost interiéru doplňují dveře v březové dýze.
Požadavky klienta a architektky vyžadovaly individuální přístup řemeslníků, a tak si většinu dokončovacích prací v bytě majitel, ve spolupráci s architektkou, realizoval s vybranými dodavateli sám, nezávisle na stavbě celého domu. Díky kultivovanému a trpělivému klientovi, tak mohl vzniknout poměrně velkorysý interiér.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.09.09
Návštěvnost: 47689 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.