Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hudební klub v Pelhřimově

Autor: Studio A s.r.o.
Interiér: Jarmila Kupcová
Adresa: Pelhřimov, Česká republika
Investor: OLPEJA s.r.o. Pelhřimov
Realizace: 2009

Proměna textilní továrny v multifunkční pavilon služeb otevřela městu nové možnosti. Textilka v sobě odkrývá prostory pro obchody, restaurace, služby a mimo jiné i pro hudební klub. Přízemí nábřežního objektu těsně sousedí s říčkou Bělou, kde město připravuje zajímavý projekt nábřežní promenády. Klub má šanci se tak začlenit i svou budoucí terasou do celého konceptu. Vnitřek se však již otevřel a pro městečko to byl tak trochu tvrdší úder. Moderní design některé zaskočil, některé oslovil, ale rozhodně si řekl nejen o místní klientelu. Designérka Jarka Kupcová ponechala industriální prostor tak trochu v nahotě. Rozehrání barev sedacího mobiliáře kolem centrálního baru, syrovost průmyslové podlahy, to vše dává klubu možnost měnit svou tvář téměř každý den. V programu jsou taneční večery pro mladé, živá poslechová produkce, večery alternativní hudby……Až klub vejde svými skleněnými portály na chystanou terasu, upraví své vstupní partie a začlení je do kontextu města prostřednictvím nábřežní promenády, dostane klub svou definitivní dimenzi.
Bar má základní ocelovou kostru s nerezovými pracovními plochami. Průčelí je tvořeno podsvětleným extrudovaným probarveným plexisklem (Plexiglas). Interiérové osvětlení je rozvedeno po hliníkových roštech s bodovým osvětlením Brilum Lavado a Brilum Scéna (a to jak v prostoru, tak nad barem). Prostor je větrán vzduchotechnicky s viditelným (nezakrytým) zavěšeným rozvodem. Podlaha je průmyslová (litý beton) s prvkem kruhového dřevěného tanečního parketu. Barevná kompozice stěn nezvolila agresivní pojetí, nýbrž nechala vyniknout bar, scénické osvětlení při produkci a barevný sedací nábytek - polykarkonátové židle a kožené sedací prvky. Prostor doplňují fototapety s hudebními motivy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.09.09
Návštěvnost: 59974 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hudobný klub evolet 10.09.09 12:05
"přišli jsme si zapařit do garáže" Katka Dvořáková 11.09.09 14:15
"Žádná díra" Beata Lenarcik 07.12.09 16:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.