Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Juvet Landscape Hotel

Autor: Jensen & Skodvin Arkitektkontor | Jan Olav Jensen, Børre Skodvin
Adresa: Gudbrandsjuvet, Burtigard, Norsko | mapa
Web: www.juvet.com
Investor: Knut Slinning
Náklady: 1 000 000 Euro Projekt: 2004-07
Realizace: 2007-08 Užitná plocha: 800 m²

Gudbrandsjuvet je malebná rokle v Norsku, kde v lesích mezi příkrými skalnatými srázy údolí Valldal protéká malý, ale přesto silně burácející potok. Tato přírodní scenérie přitáhne ročně kolem půl milionu turistů. Aby mohlo v letní sezóně přijet ještě více návštěvníků, byly v období 2006-08 na březích toku zbudovány pohodlné stezky a vyhlídkové plošiny.
Knut Slinning se rozhodl na svém pozemku patřícímu k jeho farmě a rozprostírajícímu se až do Gudbrandsjuvet nabídnout takovou podobu turismu, který by byl zároveň šetrný k přírodě. Slinning stavbou hotelu pověřil norské architekty Jensen & Skodvin, kteří již předtím do Gudbrandsjuvet navrhli několik vyhlídkových plošin. Architekti rozvinuly koncept rozkouskovaného hotelu, jehož drobné části měly co nejméně zasahovat do překrásné přírody a snadněji s ní splynout. Namísto kompaktní hmoty hotel tvoří pokoje jednotlivě roztroušené po lese jako samostatné pavilony. Architekti společně s investorem putovali krajinou a přímo v lese vybírali umístění pro budoucí pokoje. Poněkud zvláštní tvary některých pavilonů vyplývají ze situace daného místa, něboť žádný ze stromů nesměl být pokácen – půdorysy pokojů se tak musely naplánovat kolem stávajících kmenů.
Prosklené plochy přes celou výšku místnosti zasazené do minimálních profilů se starají o co nejlepší výhled a nechávají vnitřek pokojů splynout s vnějškem. Dosud na pozemku Knuta Slinninga vzniklo sedm pokojů. Jejich rozvržení je takové, aby si pokoje navzájem nebránily ve výhledu do přírody a hosté si tak mohli připadat v norských lesích zcela osamoceně. Celkem je naplánováno, že se postaví 28 pavilonů. Prvních sedm pokojů si lze pronajmout již od letošního srpna.
Autor: Petr Šmídek, 27.08.09
Návštěvnost: 64808 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Jan Stolek 27.08.09 18:04
musim uznat, A.J.K. 28.08.09 20:06
!!! bravo Matej Farkas 28.08.09 21:25
Nádhera! Renča K. 21.11.10 12:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.