Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Víceúčelový komplex ORION

Autor: Rudiš-Rudiš architektonická kancelář | Martin Komárek, Martin Rudiš
Adresa: Majdalenky, Lesná, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Pancommerc, s.r.o.
Náklady: 265 000 000 CZK Realizace: 2006-09

Tři věžové domy ORION s cca 94 byty a 11 mezonety se nacházejí v bezprostřední blízkosti lesa, vycházkových tras do přírody severně od Brna, do oblastí Soběšic, Vranova, Bílovic atd.
Vertikální charakter navržené trojice čtrnáctipatrových věží čtvercového půdorysu o straně 17,6 a výškou 53,5 m zajišťuje výjimečnou pozici vzhledem k okolní zástavbě a otevřenému obzoru směrem k siluetě města Brna. Prostor mezi domy je využit po celé ploše pro krytá garážová stání s kapacitou 98 automobilů. Na střechách těchto garáží bude založen park s dětskými hřišti a klidovými odpočinkovými zákoutími. Přístup na tyto plochy je určen pouze pro obyvatele bytů.
Rehabilitační středisko, které je součástí bytového komplexu, je umístěno do čtyřpodlažní budovy v čele areálu. Je přístupné z veřejné komunikace. V zařízení je navržen bazén o délce 17 m, vodoléčba, místnosti pro masáže a elektroléčbu, tělocvičny pro fitness a aerobic, dále sauna a solárium.
Rozloha celého areálu, který je oplocený, činí asi 7 000 m². Vjezd a výjezd automobily bude možný pouze přes turniket. Tímto opatřením a ohraničením areálu oplocením je zajištěna vysoká bezpečnost bydlení.
Výškové domy a byty v nich situované sledují nejmodernější trendy bydlení spojené s maximálním pohodlím života. Uspořádání bytů umožňuje variabilitu a individuální realizaci dle přání a potřeb majitelů bytů. Jedná se tedy o atraktivní lokalitu po všech stránkách. Lehká dostupnost do centra i přírody, bydlení bez hluku a škodlivých zplodin, soukromí v intravilánu obytného areálu, příjemný pobyt jak pro děti a matky, tak pro dříve narozené.

Literatura

Projekt
Zahradní architektura
PETR & LÁZNIČKOVÁ
Zdroj: www.bytyorion.cz
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.08.09
Návštěvnost: 72787 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Bída Bydlící 23.01.14 11:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.