Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Škola a sportovní hala

Autor: Bearth + Deplazes Architekten | Valentin Bearth, Andrea Deplazes
Adresa: Schulhaus, Zillis, Švýcarsko | mapa
Web: www.osv-zillis.ch
Realizace: 1997-99

Projekt tvoří rekonstrukce a přestavba školního komplexu v Zillis. Ke staré budově základní školy bylo přistaveno křídlo střední školy. Průnikem obou těchto hmot a jejich střech vznikl výrazný hybrid, jehož “švy“ a “kolizní body“ mezi starou a novou částí nebyly záměrně nijak uhlazovány. Dům obaluje hrubá omítka a vstup tvoří horizontální zářez podporovaný uprostřed jediným sloupem.
Na opačném konci pozemku byla postavena nová sportovní hala. Její obvodový plášť působí velmi archaicky. Vnitřní prostor je rozdělen do tří paralelních pásů: co zvenku působí jako sloupová řada jsou ve skutečnosti horní okna sportovní haly, která je zapuštěna do země. Vnitřek haly je obložen bílým lakovaným dřevem, stejně jako dočasný úkryt. Účinky vnitřku a vnějšku jsou tak účinně obráceny: hala je otevřená aréna, do interiéru lze nahlédnout ze všech stran. Dlouhá galerie spojuje halu s šatnami zdobenými nástěnnými mozaikami. Hala i podélné místnosti jsou zastřešeny měděnými světlíky, zatímco stěny – obvodového pláště – zůstávají odkryté jako nějaké archeologické vykopávky.
Bearth & Deplazes Architekten
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.07.09
Návštěvnost: 39053 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.