Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Europark 2

Autor: Massimiliano Fuksas
Adresa: Europastrasse 1, Salcburk, Rakousko
Web: www.europark.at
Investor: Europark Errichtungs GmbH
Náklady: 88 000 000 Euro Projekt: 2002
Realizace: 2003-05 Užitná plocha: 50700 m²
Zastavěná plocha: 33056 m² Plocha pozemku: 78749 m²

“V Rudém moři, rudém jako slunce při západu, tři ostrovy odkazující se na tři salcburské hory vytváří prázdnotu, kde proudění a dráhy návštěvníků a měšťanů píší noty k hudbě, která se mění den za dnem, okamžik za okamžikem.“
M.Fuksas

Projekt je založen na dynamické analýze proudění a studiu jeho vzniku, Europark II je rozdělen do dvou částí: rozšíření stávajícího obchodního centra a návrh úpravy krajiny v okolí europarku. Obchodní centrum je rozděleno do dvou podlaží, dva prosklené díly kterými prochází zakřivené tvary a ostrovy. Parkoviště na střešní úrovní je kryté různými fluidními tvary, které dolní ostrovy v nákupní části, z čehož se stává ústřední bod celého nového komplexu. Krajinářská rava je uspořádaná podle cest pro pěší. Odpočinkovou část a dětský kout tvoří umělé kopce, pěší zónu a zvýšené platformy ze dřeva, zatímco houštiny z bambusu a jiných vysokých rostlin vytváří nový vztah mezi budovou a místní krajinou.

Europark je nákupní centrum nedaleko Liefering na okraji Salcburku. Europark je největším obchodním střediskem v západním Rakousku a jeho moderní architektura z něj činí atraktivní doplněk k historickému jádru Salcburku. Při stavbě byla použita spousta skleněných ploch a otevřených prostorů. Římský architekt Massimiliano Fuksas zvítězil se svým soutěžním návrhem v roce 1994 a původní Europark byl otevřen v září 1997. Od roku 2004 až do podzimu 2005 probíhalo rozšíření nákupního centra, jehož součástí jsou také parky a rekreační oblasti zaměřené na to, udělat z nakupování příjemný zážitek. Nové přístavba Europarku obsahuje tzv. “ovál“, což je místo s kulatým jevištěm a sedadly pro 250 lidí. Úkolem “oválu“ je přitáhnout více kulturních událostí jako např. Koncerty, kabarety nebo filmové festivaly.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 14.08.09
Návštěvnost: 41313 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.