Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér bytu, Barrandov

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař
Adresa: Barrandov, Praha, Česká republika
Investor: Manželé Chmelařovi
Realizace: 2006

Byt se nachází na pražském Barrandově v posledním patře obytného domu z roku 2004. Do bytu se vchází z otevřené pavlače společné pro tři byty. Dominuje mu hlavní místnost rozdělená na 4 funkční části - kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici. Na obytnou místnost navazuje venkovní terasa s pergolou. Dále jsou v bytě menší pracovna, koupelna, zádveří a šatna.
Byt je zařízen nábytkem v kombinaci bíle lakované MDF desky a matného stříbrného kovu. Kuchyňská linka má tvar písmene U a je vyrobena na zakázku. Pracovní deska a obklad stěny jsou z nerezového plechu. Od jídelny je kuchyň oddělena zvýšenou čelní stěnou přiléhající k jídelnímu stolu. Jídelní židle byly zvoleny bílé plastové od Vernera Pantona. V jídelně je dále umístěna knihovna se 4 zásuvkami z IKEA. Stejnou knihovnu potom můžeme vidět i v pracovně a o jeden modul širší je stěna, která odděluje ložnici a obývací pokoj. Ložnici je možno separovat úplně, a to zatažením žaluzií ukotvených ve stropě. Žaluzie jsou důležitým prvkem i v obývacím pokoji, kde pokrývají celou stěnu s okny. Pohovka je kožená ve světle béžové barvě. K dalšímu vybavení, které bylo pořízeno na míru, patří vestavěné skříně v zádveří a šatně s posuvnými dveřmi, které jsou zčásti osazeny zrcadly, aby prostor opticky rozšířily.
Celkové barevné ladění bytu vychází z barvy fasády domu. Převládající barvou je světle béžová. Výrazné barvy můžeme vidět v zádveří - šedá barva na stěnách, stropě i na podlaze, v koupelně - výrazná hrášková zelená barva dlažby i obkladu - a potom na jedné stěně v obývacím pokoji/ložnici, která je tmavě modrá.
Dekorativní prvky v bytě jsou zvoleny s důrazem na eleganci a čistotu prostoru. K výrazným doplňkům patří série skleněných váz od Alvara Aalta, čajový servis od Jaroslava Sutnara a orchideje umístěné ve skleněných nádobách na nízkém parapetu okna v jídelně.
Kromě dlažby v koupelně a zádveří se všude nachází plovoucí podlaha barevně korespondující s dveřmi a dřevěnými Euro okny.
Po nerezovém stupni můžeme vstoupit na prostornou terasu orientovanou na západ, na které je umístěna dřevěná pergola. Stejně jako v ostatních částech bytu, i nábytek na terase byl vybrán v kombinaci bílá - matná stříbrná.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 19.08.09
Návštěvnost: 60500 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
proc tomcerny 22.08.09 20:27
krásný Misaak 06.04.10 18:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.