Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hanspaulka Nové Vily

Autor: Lábus AA | Norbert Schmidt, Vít Krušina, Ladislav Lábus, Tomáš Balej, Petr Cimbulka, Marek Nábělek, Martina Novotná
Adresa: Šárecká - Na Míčánce, Dejvice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Podzimek reality, a.s.
Projekt: 2003 - 2006 Realizace: 2008 - 2009

Svažitý pozemek s jihovýchodní orientací poskytuje mimořádné výhledy na Prahu. Projekt tří viladomů respektuje urbanistickou strukturu původní zástavby Hanspaulky. Začlenění nových, soudobě designovaných staveb do okolí bylo sledováno také v architektonické úrovni návrhu, při řešení detailů i volbou použitých materiálů, jako jsou režné cihly.
Prioritou zadání bylo vytvoření příjemného prostředí domů i jednotlivých bytů s vysokým standardem nabízených prostorů, výrobků a detailů. Důraz byl kladen na dosažení velké individuality řešení dispozic, podporování vzájemné nezávislosti, pocitu intimity a soukromí bytů. Vily jsou členěné na dvě symetrické části se dvěmi mezonetovými byty. Každý byt má samostatný vstup z ulice i na vlastní soukromou část zahrady. Těmito a dalšími atributy a detaily návrhu je standard bydlení ve viladomech záměrně přibližován standardu bydlení v rodinném domě.
Výškový rozdíl úrovně podlaží západní a východní části vil, usnadněný použitou železobetonovou monolitickou stěnovou konstrukcí stavby, je využit k dosažení drobnějšího měřítka stavby a přirozeně asymetrické kompozice fasád. U všech činžovních vil je naznačeno ustoupení posledního podlaží pomocí nárožních teras, prostorově vymezených obnaženými rámy konstrukce. Tímto prvkem vyjadřujícím různá dispoziční řešení mezonetových bytů resp. polohu hlavního obývacího prostoru horních bytů, bylo dosaženo přirozeně různorodého objemového řešení jednotlivých vil, aniž by se z návrhu vytratila univerzálnost a jednotnost staveb.
Záměrné sledovaní protikladných parametrů – názorové a výrazové jednoty všech tří vil a poskytování individuálních, vlastní identitu podporujících řešení fasád a objemů, je na první pohled skrytým motivem architektonického řešení návrhu. Schopnost vyjádřit společně cítěné hodnoty i zakotvenost stavebně profesních standardů své doby a zároveň individualitu jednotlivých počinů, patří k základním, specifickou kvalitu vytvářejícím fenoménům residenčních čtvrtí jako je Hanspaulka.
Projekt
Fotografie
Tomáš Balej
Fotografie
Zdeněk Helfert
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 30.10.09
Návštěvnost: 96378 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
skvělé honza 01.11.09 14:52
citlivé petr cagaš 01.11.09 20:41
nadhera Filip 05.11.09 00:51
Ach klaristo 05.11.09 08:36
5 podlazi? Suso 05.11.09 10:38
krásné radilka 05.11.09 18:55
Neuvěřitelné komisar_wolf 13.11.11 19:57
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.