Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kulturní centrum Střelnice Turnov

Autor: Atelier 6, s.r.o.
Adresa: Markova 311, Turnov, Česká republika | mapa
Web: www.kcturnov.cz
Investor: KC Turnov, s.r.o.
Realizace: 28. října 2008 Soutěž: 2000

Generální projektant: Němec Polák, spol. s r.o.
Výtvarná díla: Mgr.A. Pavla Gregorová, Mgr.A. Tereza Svobodová
Náklady: (stavba, interier, divadelní a jevištní tech., náměstí): 188 miliónů Kč
Cena za m³:  8 000 Kč

Kulturní dům slouží různým typům využití: malý variabilní sál, divadelní restaurace s barem, informační centrum, zkušebna s nahrávacím studiem, velký sál, klubovny, učebny, a v nejvyšším podlaží kanceláře KC Turnov a byt správce.
Dům vytváří nový městský prostor - otevírá své přízemí aktivitám s celodenním využitím - informační centrum na nároží a restaurace s předzahrádkou v podloubí.  Nároží je vytvořeno ustoupením fronty v půdorysu tak, aby vertikální dominantou náměstí byl kostel Narození Panny Marie. Západní fasáda reaguje na drobné měřítko zástavby Markovy ulice.
Trojúhelník tří domů - kostel, smuteční síň a kulturní centrum - provázaný viditelně (rytmem sloupů a opěrných pilířů, materiálem) i tušeně (…).
Zvolený materiál vychází z materiálu kostela, opěrné zdi v Markově ulici a v širším měřítku i celého regionu. Pískovec jako materiál Českého ráje - dům je blokem kamene, který věž kostela odebíráním hmoty brousí do jednotlivých ploch - faset a upomíná tak na turnovskou tradici opracovávání kamene - českého granátu.
Po setmění, se začátkem kulturních akcí, stíny odhalí skryté - křížovou klenbu.
Objekt má dva vstupy pro veřejnost - hlavní, s krytým předjezdem, z prostoru náměstí, druhý, bezbariérový vstup do sálu a KC, z Markovy ulice. Ve východní části náměstí je umístěn zásobovací vjezd a vstup pro herce.
V přízemí objektu se nachází infocentrum a restaurace, dále vstupní hala se šatnou, bar a zejména malý sál - variabilní prostor se vstupy na dvou výškových úrovních, který lze přestavět pomocí "praktikáblů" a disponuje nezbytným zázemím šaten a skladů. Dále jsou na úrovni přízemí umístěny obslužné provozy kulturního domu: zázemí restaurace, garážový a manipulační prostor, sklady a TZB.
Tříramenné schodiště, s autorskou textilní tapetou, dvojicí lustrů a horním světlíkem, propojuje vstupní halu v 1.np s foyer před velkým sálem v patře. Z foyer je přístupný bar s venkovním atriem, venkovní balkon nad hlavním vstupem a v pokračování centrálního schodiště i balkony sálu a osvětlovací a zvuková kabina. Po stranách schodiště - dva vstupy do hlavního sálu a mezi nimi zázemí s jídelními výtahy do kuchyně restaurace. Jednoduchý prostor sálu - zdobený na pravé stěně historickými dřevěnými terči, dlouhodobě zapůjčenými turnovským muzeem. Na levé stěně průstřely, kterými uvidíte vždy jen v jednom bodě, v ose vstupu, křížek na vrcholu věže kostela. Jeviště je přístupné ze skladového zázemí a hereckých šaten umístěných v mezipatře, pod jevištěm velkého sálu. Na bezbariérový vstup navazuje část kluboven s cvičebnou.
Třetí nadzemní podlaží je přístupné vertikálními komunikacemi a nachází se zde kanceláře Kulturního centra Turnov a byt správce.
Střecha, navržená jako zelená, nebyla z finančních důvodů realizována.

Literatura
 

Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.05.09
Návštěvnost: 71591 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Gratuluji Tomáš Jiránek 14.05.09 07:32
schodiště Radim Špringl 14.05.09 10:52
okolí vga 14.05.09 14:04
diktátor tomcerny 17.02.15 17:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.