Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní hala Zénith

Autor: Bernard Tschumi
Adresa: 16, avenue Jean Monnet, Limoges, Francie | mapa
Investor: City of Limoges
Náklady: 23 000 000 Euro Realizace: 08.03.2007
Užitná plocha: 10200 m²Ve čtvrtek 8. března 2007 byl ve francouzském Limoges slavnostně otevřen koncertní sál Zénith. Budovu pro 6000 diváků (může se však proměňovat od 600 po 8000) navrhl architekt Bernard Tschumi ve spolupráci s místní kanceláří Atelier 4. Obří jeviště má rozměry 79 x 40 metrů. Osvětlení sálu má na starosti pět obřích balonů, které slouží zároveň jako projekční plocha. Vnější plášť Tschumiho návrhu tvoří zakřivená dřevěná konstrukce pokrytá polykarbonátem, který obousměrně propouští světlo a dává tušit provoz odehrávající se uvnitř. Vnitřní skořápka sálu je z masivního dřeva, které vytváří pocit intimity. Pro svůj koncept se Tschumi nechal inspirovat světlem a atmosférou 200 let starého lesa na okraji města. Jeho návrh pracuje s k přírodě šetrnými a energeticky úspornými materiály z místního dřevařského průmyslu. Parkoviště pro 1500 automobilů vzniklo podle návrhu zahradního architekta Michel Desvignes a celé je překryto zatravněnou střechou. První kulturní akce zde proběhla v sobotu 17. března 2007, kdy se v sále odehrál koncert francouzské popové hvězdy Michel Polnareff.
Autor: Petr Šmídek, 02.04.09
Návštěvnost: 48262 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.