Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní hala Zénith

Autor: Doriana Fuksas, Massimiliano Fuksas
Adresa: 1, allée du Zénith, Štrasburk, Francie | mapa
Web: www.zenith-strasbourg.fr
Investor: město Štrasburk
Realizace: 2008 Soutěž: 2003
Užitná plocha: 14000 m²

Koncertní hala Zenith ve Štrasburku je již druhým příspěvkem ateliéru Fuksas k řadě divadel Varietee. První budovu Zenithu ateliér postavil v Paříži roku 1984 a třetí halu Fuksas v současnosti plánuje do Amiens. Oválná hala s nezaměnitelným tvarem se má stát novou atrakcí, která odstartuje další rozvoj v okolí Štrasbukru. Koncept spočívá na standardním a dobře vyváženém uspořádání několika základních prvků: dobrý výhled pro všechny diváky, co nejlepší akustika a optimalizované provozní náklady. Všechny tyto tři aspekty byly zohledněny již v počáteční fázi navrhování. Stavbu lze také vnímat jako autonomní sochu. Na poměrně jednoduchou betonovou konstrukci je navlečeno pět kovových elips, které dávají stavbě její dynamický výraz. Fasádu tvoří oranžová textilní membrána, která díky své průsvitnosti vytváří v noci působivé světelné efekty a proměňuje fasádu v rozměrný bilboard. Dění uvnitř se pomocí transparentní fasády okamžitě přenáší na venek. Hlavní sál je dokonale odříznutý od vnějšího prostředí a lze v něm docílit specifickou divadelní atmosféru. Chladnou atmosféru sálu s betonovou pohlahu, černými stěnami a odhalenou ocelovou příhradovinou oživují oranžové sedačky pro 12000 diváků.

Literatura

Autor: Petr Šmídek, 02.05.09
Návštěvnost: 53770 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.