Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ars Electronica Center - rozšíření

Autor: Treusch architecture
Adresa: Hauptstraße 2, Linec, Rakousko | mapa
Web: www.aec.at
Investor: město Linec
Náklady: 30 000 000 Euro Projekt: 2006
Realizace: 2007 - 2.1.2009 Soutěž: 2006

Hlavní ideou návrhu je sochařské ztvárnění stavby, jejíž nosná konstrukce bude pochůzí a tím ji půjde lépe zažít. Stávající Ars Electronica Center a jeho nová přístavba jsou spojeny, aby mohly být vnímány jako jeden celek. Krystalický tvar vytváří ve svém okolí homogenní celek a nepřehlédnutelný symbol.

Urbanistický koncept
Urbanistický koncept se zakládá na principu dialogu s okolím. S přihlédnutím na urbanisticky důležité dané skutečnosti, jako například zachování volného výhledu na Dunaj jako i zachování historických souborů, vznikl atraktivní prostředí.

Členění rozšíření Ars Electronica Center
1. vícepodlažní hlavní a vedlejší budova sousedí se stávajícím AEC. Nová stavba vytváří se stávajícím AEC jediný celek. Skleněná kostka vytvořená pomocí dvojité fasády vzniká dojem homogenity. 
2. výstavní plochy po náměstím - hlavní palubou. Pod náměstím se rozkládá výstavní prostor, která lze díky posuvným stěnám flexibilně rozdělit na menší sály případně do větších výstavních zón.
3. Future Lab s horní palubou. Uměleckou laboratoř pro nová média tvoří ve spodním podlaží laboratoře a dílny. Na nimi se nacházejí kanceláře a pobytové místnosti. Horní paluba nabízí dodatečné volné plochy pro výstavy, pořádání výstav a podobně.

Pojetí fasády a promítacích ploch
Stávající Ars Electronica Center spojuje s hlavní resp. Obslužnou budovou ocelová konstrukce obložená sklem. Matné a částečně průsvitné skleněné plochy mohou být zezadu nasvíceny. Fasáda kostky s dvakrát zakřivenou fasádou může případně posloužit jako promítací plocha. V noci pak projekcí na fasádu vzniká průsvitná světelná plastika, kterou lze okamžitě rozpoznat.

Ztvárnění náměstí
Velkorysé pojetí náměstí jako centra celé stavby připraveného k pořádání venkovních výstav. Místu z jedné strany slouží jako kulisa plocha Dunaje, historická zástavba a naproti tomu nový Ars Electronica Center. Odstupňovaný Futurelab nabízí možnost k venkovnímu posezení při divadelních představeních a kino-projekcích (nabízí se možnost odstupňované hlediště zastřešit). Plocha náměstí může sloužit ke kulturním akcím a uměleckým instalacím nebo jen jako místo ke střetávání a nenucenému odpočinku.
Treusch architecture
Autor: Petr Šmídek, 27.04.09
Návštěvnost: 64553 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
ano... Pavel 30.04.09 14:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.