Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba bytu Louny

Autor: Tomáš Straka, Jan Srna
Adresa: Louny, Česká republika
Náklady: 550 000 CZK Realizace: 2006
Užitná plocha: 78 m²

Prostory stávajícího bytu v nízkém třípodlažním panelovém domě byly malé, uzavřené a vzájemně izolované. To znamenalo mnoho chodeb, dveří a komunikačních pruhů v jednotlivých místnostech. Byt zcela postrádal centrální velkorysý a vzdušný prostor, zatímco jednotlivé ložnice byly až příliš velké. Navíc byly místnosti bytu díky mnoha dveřím špatně vybavitelné nábytkem a WC s koupelnou postrádaly intimitu - byly rušeny vstupem do bytu, který je odděloval od původní ložnicové části bytu.
Zadání proto znělo vytvořit co největší obytný prostor s kuchyní, velkou koupelnu (ideálně s oknem) a dva samostatné pokoje.
Protože hustá nosná konstrukce domu - příčné nosné stěny o rozponu 3,45 m - prostorově neumožňovaly vytvořit dostatečně velký hlavní obytný pokoj s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, navrhli jsme vyříznout větší část nosné stěny. To sebou sice neslo nutný zásah do nosné konstrukce domu s příslušným statickým opatřením, ale jako jediná z variant umožňovalo spojit dvě sousední místnosti do jedné větší. Skrytý ocelový rám na místě původní nosné stěny dnes pomyslně dělí obytný prostor na obytnou a kuchyňskou část. Celou jednu boční stěnu nové obytné místnosti zabírá velkorysá kuchyňská linka.
Přemístění koupelny a nová koncepce rozvodů v bytě umožnily její zvětšení na úkor ložnice, která tím naopak získala odpovídající rozměry. Navíc došlo k osamostatnění WC, které vymezuje vstup do bytu, uzavírá předsíň a umožňuje tak vypustit dveře do obytného prostoru. Nahrazuje je délka a zalomení předsíně. Koupelna je přisvětlena stěnou z matného průsvitného skla.
Materiály jsou základní a potlačené, stejně jako barevnost. Bílá výmalba a keramické obklady, černé lesklé lamino a černá matná kompaktní pracovní deska v kuchyni i v koupelně. V celém bytě je mimo koupelny a WC položena podlaha z broušených lakovaných dřevoštěpkových desek. Základní materiály i barevnost odpovídají utilitárnosti panelového domu, ale zachovávají si přírodní charakter a velkorysost povrchu i rozměrů.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.03.09
Návštěvnost: 57210 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
odpady fido 02.04.09 21:40
odpady autor 09.09.09 15:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.