Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
MAN
administrativně správní objekt a autorizovaný servis nákladních automobilů

Autor: PLATFORMA architekti | David Průša
Spoluautor: Oldřich Bajger
Adresa: Na Náhonu 1123/20, Přívoz, Ostrava, Česká republika
Realizace: 2006-08 Zastavěná plocha: 2067 m²

Záměrem investora a budoucího provozovatele  bylo  zpracování návrhu na technický park servisu nákladních automobilů v Ostravě - Přívoze, který se skládá z novostavby servisu nákladních automobilů včetně administrativní části objektu, úprava stávajícího objektu dílen, myčka nákladních automobilů, zpevněné plochy a parkování.
Původní záměr investora byl postavit objekt dle standardů MAN. Což v praxi znamená vymyšlený "slepenec" nesmyslných hmot, vrstvených na a vedle sebe dle nepochopitelných vazeb. (viz. např. obchodní řetězce LIDL, KAUFLAND, BILLA apod.) Po diskuzi s investorem se podařilo zapomenout na tyto standardy a vymyslet nový koncept celého areálu a objektu. Standardy musely být zakomponovány po jednání s vedením MAN pouze do barevného řešení. To způsobilo, že původně navržený tmavě šedý objekt je téměř bílý.
Hlavní objekt areálu tvoří novostavba administrativně správního objektu a servisu nákladních automobilů. Celý objekt je navržen s ohledem na manipulaci nákladních vozidel v areálu do středu řešeného území. Cílem bylo vytvořit jednoduchý kompaktní celek s progresivním a jasným výrazem objektu 21. století. Objekt servisu je navržen jako kvádr, který je provozně dělen na dvě základní části - opravárenská dílna s montážními jámami a administrativně-správní objekt. Kompaktní jednolitá  hmota servisu je zjemněna zaoblenými rohy obvodových stěn. Motiv zaoblení je také použit na pásových oknech administrativních částí a nároží přízemí v místě zákaznického centra a shopu.  V části opravárenské dílny zjemňují tvrdost hmoty vrata pro vjezd nákladních automobilů. Všechny motivy zakřivení jsou vyabstrahovaným dekorem pro změkčení tvrdosti hranolové hmoty. Zároveň nepotlačují "surovost celého objektu servisu nákladních automobilů ". Kompaktnost celého objektu tvoří jednolitý plášť, který je vertikálně  členěn. Obvodový plášť je proveden ze sendvičových panelů TRIMO.  Ohýbání panelů bylo provedeno dodavatelskou firmou dle našich požadavků. Po dlouhém zdráhání se nakonec firma po nátlaku z naší strany i ze strany investora rozhodla zkusit panely ohnout a na druhý pokus se jim podařilo svůj "vynález"  zdokonalit a všechny panely náležitě ohnout.
Opravárenská dílna je navržena jako jednopodlažní hala se čtyřmi montážními jámami, jednou diagnostikou, jedním průjezdným polem a v posledním uzavřeném poli je umístěna myčka.  Administrativně-správní část je navržena jako třípodlažní objekt, s třetím  podlažím o jednu třetinu půdorysné plochy menší než první dvě. V přízemí je příjem, shop, technické zázemí servisu. 2. a 3. n.p. slouží jako administrativa.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.03.10
Návštěvnost: 48221 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.