Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům - objekt "F"

Autor: Ateliér Dům a Město | Jiří Hůrka
Adresa: Zbraslav, Praha, Česká republika
Investor: Bohemia Real Invest, s.r.o.
Realizace: 2008 Zastavěná plocha: 1150 m²

Spolupráce: Radana Feistnerová
Prováděcí projekt: Ivana Řídká

Bytový dům „F“ je součástí širšího území, jehož organizace a hmotová struktura byly ověřeny urbanistickou studií v roce 1996. Předmětem návrhu je dům, který by měl doplnit již realizovanou část podél Pelzovy ulice, kde je postaven polootevřený blok „A“ a jeden vilový dům. Problematická je zadní fasáda nákupního střediska „Albert“. Velmi úzká parcela umožní (vzhledem k odstupům) maximální šířku domu cca 13,5 m.
Z těchto hlavních vstupů vychází i návrh řešení.
Objekt „F“ vytváří společně s již vybudovaným blokem „A“ prostor Pelzovy ulice. Je koncipovaný jako tři bodové domy na společné podnoži. Hmotové uspořádání umožní lepší prosvětlení a proslunění ulice (než původně navrhovaná deska). Vykrojením hmoty dvou vnitřních „dvorů“ vznikly tři hmoty hranolů na společné základně (dvě krajní a jedna střední sekce). Dům má čtyři nadzemní podlaží a jedno podlaží ustupující. V části krajní západní sekce je suterén. Dům má ploché střechy a pochozí terasy. V čelech krajních sekcí jsou navrženy podélné balkony. Ve druhém nadzemním podlaží jsou některé byty rozšířeny do prostoru teras a vznikají zde třípokojové byty. V domě jsou zastoupeny všechny bytové kategorie – jednopokojové až čtyřpokojové byty. Každý byt je vybaven terasou nebo balkonem. Ustupující patro uzavírají ocelové pergoly.
Navrhovaný dům tvoří současně hmotový přechod mezi budovou nákupního střediska Albert a nově vybudovaným blokem „A“. Vnitřní prostory mezi třemi samostatnými bytovými sekcemi umožní proslunění a prosvětlení bytů ve směru východ západ, a zejména otevírají dálkové pohledy. Nově se vytvoří pohledová osa na věž evangelického kostela.
V přízemí domu jsou navrženy obchody a služby (ze severu), vjezdy do jednotlivých garáží (z jihu), směrem k zásobovací rampě obchodního centra.
Podél zásobovací komunikace je provedena výsadba nových stromů. Součástí stavby je také část městského parku severovýchodně od objektu.

Počet bytů: 36
Počet obyvatel domu: 100
Počet garáží: 24
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 10.04.09
Návštěvnost: 55113 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.