Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Sportovně-relaxační centrum RELAXX

Autor: AK2 | Andrea Klimko, Peter Kručay
Adresa: Einsteinova ulice 9, Bratislava, Slovensko | mapa
Web: www.relaxx.sk
Realizace: 2008 Užitná plocha: 9271 m²
Zastavěná plocha: 1121 m² Plocha pozemku: 5418 m²

Lokalita
Nová budova sportovně-relaxačního centra RELLAX je situována na dlouhém úzkém pozemku podél Einsteinovy ulice v Bratislavě. Stojí v řadě nových polyfunkčních budov mezi Starým a Novým mostem. Sousedí s nábytkovým obchodem Atrium, novou administrativní budovou Tatrabanka a Starým mostem. Podél pozemku probíhá rušná dálnice na severní straně a mezinárodní železniční koridor na straně jižní.

Forma a struktura
Základní tvar budovy byl ovlivněn dlouhým úzkým pozemkem. Stavba je přibližně 100 m dlouhá a 20 m široká na západní a 14 m na východní straně. Budovu lze chápat zároveň jako dynamickou i poetickou stavbu. Kompaktní hmota je na jedné straně zvednuta o dvě patra (na úroveň sousedního Starého mostu) a je zde uložena na čtyřech betonových podporách ve tvaru obráceného písmene U. Na opačném konci budova spočívá na dvoupodlažním hranolu a výškou 6 podlaží zde navazuje na výšku sousední obchodní budovy Atrium.
Pro nové centrum je charakteristická hra uzavřenosti a transparentnosti. Jednolitá část fasády má šedo-stříbrný titanzinkový obklad a uzavírá vnitřní prostor tak, že z kratších stran působí jako písmeno C. Severní a boční fasády jsou plně proskleny.
Nosná struktura je tvořena železobetonovým monolitem a je uložena na nosných stěnách a sloupech v modulu 7,5x7,5 m.

Funkce a dispozice
Hlavní vstup do budovy z Einsteinovy ulice tvoří rampa a schodiště pro pěší. Ve vstupní hale se nachází eskalátory propojující první tři podlaží budovy.
Funkčně je budova rozdělena následovně: na prvním podlaží jsou obchody a občerstvení, ve druhém podlaží je wellness centrum. V třetím podlaží se nachází vnitřní golfové hřiště, bio-restaurace, solárium a dětské hřiště. Čtvrté a páté podlaží je určeno pro sportovní a relaxační aktivity, které jsou rozděleny na suchou a mokrou zónu. Suchá zóna ve čtvrtém podlaží zahrnuje fitness, aerobic, yogu, spinning a šatny. Mokrá zóna je v pátém podlaží a sestává z bazénu, vířivky, sauny, masáží a snack baru.
Dvě patra podzemních garáží jsou přístupná rampami na obou stranách budovy. Jedna z ramp vede mezi sloupy na východní straně budovy.
Stavba

RHEINZINK ČR s.r.o.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 02.02.09
Návštěvnost: 82062 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Díky - zas jeden hezkej den!... šakal 03.02.09 09:33
pekne ked sa to odstrihne z prostredia martin 09.02.09 14:04
suhlasim s martinom pepejka 10.02.09 18:48
dodavam elbrujo 17.10.09 23:08
doufám... petr cagaš 18.10.09 10:44
interier? kazdy po svojom... autori AKII 27.11.09 20:06
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.