Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ateliér Ševčíků v Praze

Autor: AP ATELIER | Josef Pleskot, David Ambros
Adresa: Hornokrčská, Krč, Praha, Česká republika
Investor: manželé Ševčíkovi
Projekt: 2002 Realizace: 2003
Zastavěná plocha: 28 m² Obestavěný prostor: 200 m³

Stávající rodinný dům, kterému přístavba slouží, má charakter tradičního drobného aditivně vzniklého příměstského stavení. V dlouhém čase své existence bylo toto stavení neustále proměňováno podle potřeb momentálních uživatelů. Jeho dnešní stav zrcadlí potřeby rodiny současných vlastníků. Stavení je udržováno v přirozené harmonii s jeho historií. Veškeré úpravy a opravy byly vždy prováděny metodou postupného přidávání a spojování. V tomto duchu je koncipována i poslední přístavba.
Prostorové nároky na pracovní plochu v rodinném domě si vyžádaly potřebu jeho dalšího rozšíření, a tudíž přístavbu samostatné pracovny. To vše s přihlédnutím k specifickým potřebám dvou dalších členů rodiny, kteří jsou výtvarníci. Dvoupodlažní přístavba slouží v přízemí jako sklad, depozitář a v patře jako společná pracovna členů rodiny – ateliér.
V rámci velmi stísněných poměrů je ateliér umístěn na půdorysné ploše cca 5 x 5,5 m v prostoru dvorku a zahrádky a je přisazen ke štítům stávajících objektů. Směrem vzhůru se jeho půdorys pozvolna rozšiřuje, a tím dosahuje větší užitné plochy v patře.
Z důvodu efektivního využití místa je konstrukce přístavby velmi subtilní. Tvoří ji jednoduchá ocelová kostra sestavená z pěti rámů svařených z uzavřených profilů. Kostra je zvenku opláštěná cetrisovými deskami, zateplena vrstvenou tepelnou izolací a zevnitř uzavřena sádrokartonovou konstrukcí. Střecha s mírným spádem je oplechována zinkovaným plechem a opatřena pevným světlíkem z komůrkového polykarbonátu. Strop vestavěného patra je ocelovo-dřevěný. Jihovýchodní fasádu obrácenou do zahrádky tvoří soustava dřevěných oken s posuvnými díly.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 16.03.09
Návštěvnost: 44576 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.