Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kröller-Müller Museum

Autor: MVRDV | Hendrik Petrus Berlage, Wim Gerard Quist, Gerrit Thomas Rietveld
Adresa: Park De Hoge Veluwe, Ottrelo, Nizozemí
Web: www.kmm.nl
Realizace: 1914-20, 1954, 1969-77, 1995

Jedno z předních světových muzeí, co se do kvality a množství exponátů týče. Muzeum je situováno do parku Hoge Veluwe a vedou k němu tři cesty, které začínají u tří bran, díky nimž se staly známými architekti holandské skupiny MVRDV (použili tři materiály pro každou bránu - cihlu, dřevo a kov). U každé brány dostanete jedno kolo, které je krásně bílé, a vydáte se na cestu po parku a vězte, že všechny cesty vedou k muzeu.
Muzeum se velmi citlivě zapojuje do okolí a na plastiky bohatý park je něco nádherného. Muzeum s největším zastoupením děl Vincenta van Gogha a mnoha dalších - Mondriana, Seurata, řady impresionistů aj. představuje vskutku počin na uměleckém nebi především vzhledem k době svého vzniku. Nové přírůstky současných umělců poskytují ojedinělou inspirační studnu. Nejlepší je asi Mark di Suvero a jeho káčko a věž Kennetha Snelsona, ocel a dynamická exprese směrů energie...
Jan Kratochvíl, 2003
Cihlová pokladna MVRDV Cihlová pokladna MVRDV Cihlová pokladna MVRDV Plechová pokladna MVRDV Plechová pokladna MVRDV Plechová pokladna MVRDV Dřevěná pokladna MVRDV Dřevěná pokladna MVRDV Dřevěná pokladna MVRDV Pavilon G. Rietveld, 1954 Pavilon G. Rietveld, 1954 Jachtslot Sint-Hubertus, H.P.Berlage, 1920 Jachtslot Sint-Hubertus, H.P.Berlage, 1920 Jachtslot Sint-Hubertus, H.P.Berlage, 1920 Mark di Suvero Kenneth Snelson
Autor: Jan Kratochvíl, 30.07.08
Návštěvnost: 62698 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.