Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrum současného umění DOX

Autor: Ivan Kroupa architekti | Ivan Kroupa
Spoluautor: Tomáš Bouma, Radka Kurčíková
Adresa: Osadní 34, Holešovice, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.doxprague.org
Investor: DOX Prague, a.s. ( Leoš Válka, Robert Aafjes, Václav Dejčmar, Richard Fuxa)
Náklady: 225 000 000 CZK Projekt: 2003
Realizace: 2004-08

Projektant: Dvořák & partneři, s.r.o.

DOX, centrum současného umění, architektury a designu. Cílem je vytvoření prostředí pro prezentace výtvarných, hudebních, literárních, … projektů, přesahy mezioborové, mezinárodní. Velkorysost záměru – zadání investora se promítá do architektury.

Do exteriéru tím, že projekt nevytěžuje prostor areálu maximálním objemem, maximálním počtem pater, maximem metrů čtverečních. Nechává nad původními domy, historickými industriálními objekty volný prostor, kus nebe, prostor kde si může stále více zastavované a vytěžované město odpočinout. Je to šetrný přístup k městu, k jeho – speciálně v Holešovicích – specifické atmosféře. Profitem je bezprostřední kontakt s touto atmosférou – dotyky, průhledy s blízkým i vzdáleným okolím. Při pohybu v exteriéru či interiéru.

V interiéru se velkorysost zadání promítá do široké nabídky víceúčelových prostorů – objemných, intimních, převýšených, na hraně podchozí výšky, … propojených v labyrint umožňující různá trasování vystavovaných uměleckých projektů.

Stavba je vymezením prostoru, prostorů, vytvořením prostředí. Je snaha prezentovat ji samu co nejméně. Nebyl postaven prakticky žádný nový dům – objekt. Byly pouze doplněny, nastaveny, rozšířeny, … dvě původní industriální stavby. Slepenec starého a nového bez ambice ukazovat co je co.

Literatura
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 10.12.11
Návštěvnost: 63245 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pochvala vancuma2 14.11.15 18:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.