Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Grand Theatre de Provence

Autor: Vittorio Gregotti
Adresa: 380 avenue Max Juvénal, Aix en Provence, Francie | mapa
Web: www.grandtheatre.fr
Realizace: 2003-07

Stavba vznikla na základě uzavřené architektonické soutěže. Vítězný návrh respektuje podmínky a urbanismus území. Území pro stavbu opery je rozsáhlé, charakterizované různými výškovými úrovněmi. V blízkosti pozemku se nachází železnice. Tvar haly, její výškové úrovně (+173m) a zaoblení, vychází právě z podmínek daného území a ochrany před hlukem ze železnice (+186m). Stavba podtrhuje a vyplňuje urbanismus města a vytváří působivou veřejnou architekturu. Celý střešní systém je také v různých úrovních a vytváří sérii městských prostor, umístěných víceúrovňově a využitelných pro další divadelní aktivity.
Celý celek opery - jednotlivé hmoty jsou sjednoceny kamenným obkladem, který je z výtvarného hlediska použit v odlišných orientacích. Spojení divadla s původní městkou zástavbou je pomocí komunikační osy. Na konci osy se nachází uvnitř celku malé náměstíčko o velikosti 700 m². Náměstíčko se využívá jako divadlo pod širým nebem. Divadlo má 1300 míst k sezení z toho je 400 na galeriích. Prostor uvnitř hlediště je akusticky navržen jak pro komorní hudbu, tak operu a orchestry různých velikostí. Stavba byla dokončena v roce 2007.
Eva Kosíková, Matěj Kosík
Autor: Petr Šmídek, 23.10.08
Návštěvnost: 47979 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.